Skocz do zawartości

[Tajlandia] Wyprawa z Bangkoku do Phuket


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Zaplanowałem moją pierwszą wyprawę rowerową w Tajlandii start 24 gródzień

Planuje przejechać z Bangkoku do Phuket  po drodze odwiedzę wyspy Kho Samui i Ko Lanta

Może ktoś z was jeździł w tych rejonach świata i ma jakieś rady/spostrzeżenia (w Tajlandii byłem ponad 10 razy trochę wiem o tym kraju)

Wybieram się rowerem Giant TCR Advancet SL 1 Disc jadę bez dodatkowego obciążenia moja dziewczyna przewiezie bagaże samochodem

Poniżej zarys trasy dokładną trasę mam zaplanowaną na każdy dzień plan jest przejechać w sumie ponad 1500km  

Plan gródzień.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień 0

Przejechałem 40 kilometrów ze sklepu rowerowego do hotelu tak żeby łatwiej mi było wyjechać dnia kolejnego z Bangkoku 

Miałem opóźniony lot pez to musiałem przez ponad godzinę jechać w nocy przez miasto ciekawe przeżycie duży ruch korki do okoła pełno skuterków trzeba bardzo uważać na skrzyżowaniach bo często jeżdżą na czerwonym świetle

41 kilometrów 2h 15min

Dzień 1

Przejechałem 190 kilometrów z Bangkoku do Hua Hin 

Trasa nie ciekawa na początku jazda drogą dwu pasmową z bardzo dużym ruchem i kilka razy nie wiedziałem którędy jechać a dwa razy wolałem skręcić w lewo i zawrócić bo bałem się przejechać na odpowiedni pas do skrętu

Później zaczęła się długa jazda gdzie dookoła były tylko farmy soli mały ruch trochę wiało 

Momentami było bardzo ciężko głównie z powodu upału jak już dojechałem do hotelu to ledwo doszedłem do restauracji żeby coś zjeść strasznie się zmęczyłem i przegżałem 

191 kilometrów

7h jazdy +2h 12min odpoczynki

402m podjazdu 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 2

Przejechałem 180 kilometrów z Hua Hin do Bang Saphan

Trasa dużo ciekawsza na początku trasa rowerowa wzdłuż bardzo ruchliwej drogi puźniej zaczęła się trasa pośród pięknych skalistych gur no i wkońcu jazda też wzdłóż wybrzeża niestety ostatnie 40 kilometrów znowu jazda bardzo ruchliwą drogą

Ten dzień był bardzo ciężki dużo razy musiałem się zatrzymywać i polewać głowę zimną wodą strasznie gorąco i po 75 kilometrach z bardzo słabą średnią prędkością myślałem że nie dam rady dokończyć zaplanowanej trasy ale zatrzymałem się na 1h w restauracji zjadłem pierogi fileta z kurczaka i sałatkę dzięki temu wróciły mi siły żeby dokończyć zaplanowaną trasę ale nadal musiałem się zatrzymać żeby co jakiś czas oblać głowę zimną wodą 

180 kilometrów 

7h jazdy + 3h odpoczynki 

569 m podjazdu

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 3 

Przejechałem 165 kilometrów z Bang Saphan do Chumphon

Pierwsze 5 kilometrów jakoś tak bez chęci do dalszej jazdy ale spotkałem rowerzystę z Tajlandii który przejechał że mną kolejne 20 kilometrów nie mówił po angielsku to sobie nie porozmawialiśmy ale wróciły mi chęci do dalszej jazdy 

No i po tych 25 kilometrach zaczą się muj problem wywrucił mi się rower pod sklepem i zepsuły się przerzutki tylko na jednej nie przeskakuje łańcuch przejechałem tak 140 kilometrów i nie wiem czy uda się dokończyć zaplanowaną trasę 

Tego dnia trasa była bardzo przyjemna mały ruch duża część trasy wzdłuż wybrzeża i nie miałem już takiego dużego problemu z przegżaniem jakoś nawet nie czułem dużego zmęczenia może dlatego że martwię się czy dam radę naprawić rower I dokończyć zaplanowaną trasę 

Tyłek mnie już zaczą boleć od tej codziennej jazdy i zaczęły mnie trochę boleć plecy ale to przez to że nie mogę zbić przerzutki na podjazdach na razie pchałem rower tylko przez ostatnie 400m do hotelu stromy podjazd i nie dałem rady podjechać na tej przerzutce 

167 kilometrów 

6h 30 min + 3h 5min odpoczynki

831m podjazdu

Dzień 4 

Pauza dzisiaj odpoczynek plan był nic nie robić przez cały dzień i się zregenerować przed kolejnymi dniami jazdy ale muszę spróbować naprawić rower

Do najbliższego serwisu mam 50 kilometrów otwierają o 13:00 teraz jest 8:30 mam nadzieję że pomogą jak nie to plan jest spróbować jechać dalej na tej jednej przerzutce 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki wrzucę na koniec wyprawy 

Rowerzystów bardzo mało spotykam jak na razie jedną parę z Australii zapakowani na maxa i jadą 50 do 80 km dziennie spotykam też lokalnych rowerzystów ale rano oni robią trasy 1 do 2 godzin raz spotkałem dużą grupę Rowerzystów z Tajlandii około 50 osób bardzo fajni ludzie chwilę z nimi porozmawiałem ale większość nie mówiła po angielsku 

Co widzę po drodze trudne pytanie ja już byłem w Tajlandii dużo razy i wszystko tutaj jest dla mnie normalne ale widoki w 50% jak na razie są nudne drogi szybkiego ruchu i farmy ale te drugie 50% to piękne buddyjskie świątynie trochę skalistych gur porośniętych dżunglą no i wybrzeże a tu jak to w Tajlandii czasem syf a czasem zadbane plaże 

Ogólnie trasa niejest bardzo wymagająca większość drug ma pas boczny po którym spokojnie się jedzie często jest nawet oznaczony jako trasa rowerowa w 90% bardzo dobra jakość asfaltu 

Jest trochę problem z psami ale do tego już dawno się przyzwyczaiłem jak ktoś się boi psów nie polecam jazdy na rowerze albo biegania po Tajlandii czasem można spotkać kilka psów siedzących na środku drogi raczej nie próbują ugryźć ale odstraszyć i tylko podbiegają i szczekają ja się nauczyłem spokojnie obok nich przechodzić przed covidem dużo biegałem po Azji a z małpami to ważne żeby ich nie zaczepiać tylko obojętnie obok nich przechodzić (bardziej agresywne małpy są na Bali tam trzeba uważać) podobno gdzieś żyją dzikie tygrysy naszczęście nie spotkałem ale nie wiem co bym zrobił jakbym takiego spotkał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...