Skocz do zawartości

[Pedały] CB Eggbeater czy CB Candy


krris

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

W związku z tym, że za niedługo stanę się posiadaczem drugiego roweru, chcę się Was poradzić w kwestii doboru pedałów. W pierwszym rowerze jeżdżę na pedałach CB Eggbeater 3, buty to Shimano SH-ME400. Zestaw ten dobrze do siebie pasuje, nie narzekam. Z racji tego, że drugi rower będzie rowerem FS trailowym to pomyślałem, by zamontować pedały CB Candy 3 - lubię system wpinania od CB, więc pomyślałem, by wykorzystać tą samą parę butów do obu rowerów, a jednocześnie mieć większą powierzchnię styku buta z pedałami.

No i pytanie do Was. Czy większa powierzchnia, którą oferują pedały Candy ma sens? I czy z powodu tej "otoczki" nie będzie problemu z wpięciem się do moich butów? Może lepiej kupić drugi zestaw Eggbeater'ów i tym samym zyskać kilka gram na wadze? 🙃 Może jest tu ktoś kto jeździ na takim lub podobnym zestawie, albo ktoś kto wie, że takie połączenie się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przez ostatnie kilkanaście lat przerobiłem wiele kompletów CB, zarówno Eggbeaterów jak i Candy i szczerze powiedziawszy, jakoś nigdy nie odczuwałem różnicy wynikającej z dodatkowej platformy, niezależnie od butów i wysokości bieżnika. Przy miękkim bucie pewnie miałoby to więcej sensu, ewentualnie jeśli czasem planujesz przejechać się w cywilnych butach bez bloków. IMO jedyne co przemawia na korzyść Candy to potencjalna ochrona skrzydełek, chociaż chyba współcześnie i tak nie pękają tak ochoczo jak np. w EB SL

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@safian Z Twojej wypowiedzi wynika, że w moim przypadku nie ma sensu brać Candy. Moje buty mają twardą podeszwę z dość wysokim bieżnikiem (jak na buty do xc przystało), więc jest ryzyko, że Candy się nie zmieści w bucie.

Z Eggbeaterów jestem zadowolony (8 sezonów i nic się nie dzieje, poza lekkim skrzypieniem), więc do nowego roweru wybiorę ten sam model. Nie będę się musiał zastanawiać czy się zmieszczę w podeszwę buta. No i będę miał lżej niż w przypadku Candy, a skoro różnicy w odczuciach (z dodatkową platformą) nie ma, to po co dodatkowe gramy. Dodatkowo nie zamierzam jeździć na rowerze w cywilnych butach. Nie robię tego teraz, to nie będę robił tego i w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...