Skocz do zawartości

[zakup] używana Gazelle Orange


zygi72

Rekomendowane odpowiedzi

czy warto kupić do codziennego użytkowania + wycieczki z dziećmi? cena 1200

Gazelle Orange

Stan roweru bardzo ładny zgodnie ze zdjęciami, rower w sprawny i gotowy do użytkowania.
-Rama aluminiowa
-Rama 61 cm
-Obręcze aluminiowe
-koła 28 cali
- Amortyzator przedni i tylny siodełka
- (Przerzutka przód) Shimano SPCM3
-(Przerzutka Tył) Shimano Nevada 8
-Biegi. Przód 3 iTył 8
-hamulec przód rolkowy Shimano
-hamulec tył rolkowe Shimano
-oświetlenie przód LED na dynamo w piaście
-oświetlenie tył led na baterie
- bagażnik tylny
- wygodne siodełko
- dzwonek
- błotniki
-nóżka
- koszyk na bidon
Małe ślady użytkowania.
Rower w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym .
Rower jest po przeglądzie.
Polecam .

Edytowane przez zygi72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź jest jedna: to zależy :)

Gazelle Orange  jest rowerem typowo miejskim, ma dużo zalet i troszkę wad. Pozycja jest raczej wyprostowana, co w mieście jest dużym plusem, ale troszkę utrudnia jak chce się pośmigać nieco szybciej. Nie wiem jak ten konkretny rower jest zabudowany - ale standardem są błotniki plus jakaś osłona łańcucha to rzutuje na wagę roweru  ale też ma plusy np podczas jazdy w deszczu. Hamulce rolkowe fajna rzecz - ale też maja plusy dodatnie i ujemne :) z tych dodatnich to są praktycznie bezobsługowe i działają niezależnie od pogody,  z ujemnych to że wymagają specjalnego smaru (co prawda aplikuje się go raz na sezon - ale trzeba go posiadać :) ), oraz siła hamowania jest taka lekko średnia, dodatkowo jeśli są wyposażone w radiatory to one mogą z czasem dzwonić na nierównościach co niektórym może to przeszkadzać :) . Kolejna sprawa - to przerzutki, o tylnej nie moglem znaleźć żadnych informacji ale nie szukałem zbyt intensywnie. Co do przedniej - to czy jest to przerzutka elektryczna której biegi zmienia się za pomocą przycisku na kierownicy? Jeśli tak to fajny bajer - ale pytanie jak będzie z serwisem tego, czy będą dostępne jakieś części, czy znajdziesz kogoś w swojej okolicy kto to ogarnie? Podsumowując Gazelle Orange jest fajnym rowerem do poruszania się po mieście  ścieżkach rowerowych etc, ale tak średnio się nadającym do bardziej  żywiołowej jazdy.  Z zalet można jeszcze dorzucić że jest kompletny - posiada wszystko co może się przydać w mieście lub jakiejś rekreacyjnej jeździe stopkę , wytrzymały bagażnik, oświetlenie które zawsze jest na rowerze i nie trzeba pamiętać o ładowaniu,   etc natomiast wadą  - jest dostępność  i ceny części specyficznych dla danego producenta, np błotników, lampek zaślepek etc - bo wcześniej czy później coś na pewno się połamie, uszkodzi. Czy dany egzemplarz jest warty tej kwoty to musisz ocenić sam.  Bo każdy sprzedawany rower  jest po przeglądzie, serwisie etc .... Tylko pytanie kiedy i przez kogo ten przegląd był robiony :) Według mnie jeśli Ci cena i wygląd odpowiada  to pojechać przymierzyć się, przejechać,  sprawdzić gruntownie czy pozycja odpowiada, czy siła hamowania i waga też jest akceptowalna  i brać. Ale ja raczej starałbym się unikać rozwiązań mocno niestandardowych lub mało popularnych - właśnie z  powodu problemów z ewentualnym serwisem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem staroświecki - ale zakup używanego roweru wysyłkowo ... Jakoś mi się nie do końca widzi. Wiem że zawsze można odesłać , ale czasu poświęconego na odsyłanie nikt nam nie zwróci :) . Jeśli nie bojkotujesz Decathlonu to może popatrz na Riverside 500 - kosztuje 1599 zł, (400 zł to dużo ale za to mamy nowy rower i gwarancję z którą raczej nie ma problemu)   z tym ze to cena za goły rower. Opinie ma całkiem  znośne. A pozostały szpej możesz dokupić jak pojeździsz i będziesz wiedział czego potrzebujesz.

lub też w ostateczności jeśli Ci amortyzator  i tarczówki nie są potrzebne to Riverside 120 - teraz chyba jest jakaś promocja

Edytowane przez gelmaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...