Skocz do zawartości

[Sztyca regulowana] KS eThirty Integra - serwis, siorbanie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Trudno mi określić dokładny model/rocznik sztycy KS, była zamontowana fabrycznie w Treku Fuel EX 8 z 2016r.
Wg strony Treka https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-szlakowe/fuel-ex/fuel-ex-8-29/p/16882/ to KS eThirty Integra o dropie 10cm, na sztycy oprócz napisu KS na nakrętce brak innych oznaczeń.

Sztyca działa, nie ma sagu, pod górną nakrętką z uszczelką zawsze było czyściutko, cyklicznie tam smarowałem masełkiem Srama, ale że po ostatniej zimie nie podjeżdża już tak ochoczo (podejrzewam ciśnienie), to chciałbym jej zrobić pełny serwis. Kolejna kwestia jest taka, że pierwsze opuszczenie/powrót są ciche, następne ruchy sztyca zaczyna siorbać, tak jakby olej z powietrzem się przeciskał. I tu rodzi się niepewność.

Jedyny manual serwisowy, jaki udało mi się znaleźć na stronie KS zawierający słowo Integra to film https://www.youtube.com/watch?v=r4Y_pnisXfc
Sęk w tym, że nie ma tu słowa o oleju tłumiącym(?), który jak mniemam słyszę, czy o ciśnieniu...

Więc nie wiem, czy trafiłem na dobry manual, czy wewnątrz faktycznie jest olej, czy może siorbie zintegrowany nierozbieralny kartridż? Nie chcę tego tykać zanim nie znajdę odpowiedniego manuala.
A chętnie widziałbym informacje o oleju - jakie WT, jaka objętość... oraz ciśnieniu (szperając w googlach wynalazłem jedynie, że max 250PSI)

Ktoś przerabiał temat i jest w stanie podpowiedzieć co nieco?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...