Skocz do zawartości

[Szukam używany rower] 800-1000


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Jestem nowy i raczej jestem amatorem jeśli chodzi o rowery,ale mam sprawę. Szukam jakieś używki w podanym budżecie bo raczej za takie pieniądze nowki żadnej nie kupie. Rower ma służyć głównie na trasę do pracy( trochę ulica trochę chodnik i dosc wysokie krawężniki) oraz czasem chciałbym się wybrac w jakaś trasę, hmmm moZe 10-15 km po ulicy plus teoche po leśnej utwardZonej drodze. Nie wiem na czym się skupic czy lepszy bd rower górski czy może crossowy i czy szukać coś z amorkiem z przodu czy lepiej bez. LicZe na wasze porady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przede wszystkim zwróć uwagę na rozmiar i stan techniczny.
Rozmiar na 1 miejscu bo jak kupisz za mały to będziesz się borykał z bólem pleców, obijał stopami o koło albo kolanami o kierownicę. 
Stan techniczny na 2 miejscu bo wymiana napędu na nawet tani 3x8 to 1/3 twojego budżetu. 

Amortyzatory w tych kwotach możesz albo odpuścić albo z nimi żyć (raczej uginacze niż amortyzatory). Przemyśl po jakich drogach będziesz jeździł w większości, jeżeli szosy a kupisz sobie MTB to pozostają ci opony slicki, i wtedy szukasz takich o wysokim max ciśnieniu. 
Jeżeli głównie jeździsz po lasach i błocie a kupisz szosę to masz trudniej bo jesteś ograniczony max. wielkością opony. 

Na krawężniki naucz się wskakiwać, trudno szukać roweru do jeżdżenia po krawężnikach tak żeby bez żadnej szkody po prostu na nie wjeżdżać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Głównie będę jeździł po drogach asfaltowych wiadomo zawsze są jakieś nierówności itp ale jednak asfalt będzie przeważał jeśli chodzi i główny teren. I tutaj moje pytanie czy moglibyście polecić jakieś konkretne modele które można wyszukac w tym budżecie (wiem nie jest to duza suma). Drogi boczna jak ubita ziemia itp będzie występowała tylko sporadycznie jak wybiore się na jakaś mała wycieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @rbk145

 

Troche tych linkow wrzuciles, osobiscie nie mam czasu zeby przegladac ich 15 i watpie zeby ktokolwiek mial. 

Proponuje ci zawezic poszukiwania wg 3 kryteriow:

1. twoj rozmiar ramy
2. w miare bliska okolica tak zeby moc jechac go zobaczyc i nie zalowac ze wracasz na pusto jezeli bedzie nieodpowiedni. Nie kupowalbym na odleglosc
3. dobry stan techniczny

 

Jezeli chodzi o 1 punkt to proponuje poczytac w internecie nt doboru ramy na podstawie wzrostu i dlugosci nog.
2 punkt nie wyjasniam bo to zalezy gdzie mieszkasz i jakie masz mozliwosci transportowe
3 punkt tu najlatwiej skupic sie na w miare mlodych egzemplarzach popularnych marek. Btwin, Triban, Kands, Romet, Kross - to są popularne marki które nie są topowej klasy, ale w budżecie do 1000zł masz największą szansę kupić roczny czy dwuletni rower bo komuś jednak covidowa pasja rowerowa nie chwyciła. Jeżeli będziesz szukał wysokiej klasy rowerów to ok, może ci się trafić jakaś perełka, ale jednak w większości będzie to już leciwy rowerek do którego trzeba będzie wrzucić kolejne kilkaset złotych na opony i napęd niskiej klasy czyli nic nie zyskasz względem marketowych marek. 
Jeżeli jeździsz w większości po asfalcie a czasem tylko po ubitej leśnej ścieżce to nawet szosówka da radę. W twoim przypadku szukał bym roweru trekkingowego lub fitness ale jak pisałem na wstępie przede wszystkim patrz na stan techniczny więc nie odrzucaj z góry górali. Amortyzator w tych kwotach mało działa a dodaje masy więc lepiej bez, ale jak ci sie trafi dobra sztuka z amortyzatorem to też bym nie odrzucał. 
Jak wyżej - pojeździj, pooglądaj te rowery, tak najwięcej się rozeznasz. Ew jak będziesz miał wybrane 3 to pytaj na forum. Ceną nie przejmuj się tak do końca bo na paliwo prawie zawsze da się urwać, a czasami to i pare stówek. Możesz wcześniej kupić sobie przymiar do łańcucha za 10zł i przynajmniej sprawdzać czy ktoś na wyciągniętym nie jeździ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...