Skocz do zawartości

[1000-1500] używka do miasta


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 👋

Chcę przesiąść się z mojego dotychczasowego mieszczucha na coś bardziej w charakterze szosówki - nieco szybszego i zwrotniejszego, z bardziej sportową pozycją. Niestety, na tę chwilę mam dość ograniczony budżet, dlatego skupiam się głównie na tanich rowerach używanych (+ nie chcę pakować się w codzienne stresy "łojezu a co jak ukradną").

Rower wciąż będzie używany głównie do jazdy po mieście (Wrocław), dodatkowo od czasu do czasu na weekendowe przejażdżki w lekki teren. 

Moją uwagę zwróciły te dwie oferty:

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-przelajowy-szosowy-gorski-CID767-IDMw7S0.html 
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-miejski-puch-CID767-IDOlV5S.html

Skłaniam się ku pierwszemu, bo wydaje się bardziej wszechstronny i bardziej zadbany. Tak czy siak, jestem dość zielony w temacie i mam kilka pytań:

1. Czy oba te rowery będą odpowiednie na mój wzrost? Mam 192 cm (na każdym oczywiście chcę się przejechać przed podjęciem decyzji)
2. Czy w obu da się w przyszłości zamontować jakieś lekkie błotniki?
3. Który z nich lepiej sprawdzi się w mieście pod względem szerokości opon? Czy 38C to nie jest trochę overkill na asfalt (zakładam, że rower będzie przez to trochę wolniejszy)?
4. Wreszcie: który z nich sami byście wybrali? Czy w ogóle któryś? 😁

Dzięki!





 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
2. Raczej tak, choć nie wiadomo czy z tymi oponami
3. Na asfalt to tak 32 albo węziej, do szerokich felg MTB tanie i fajne opony slick oferuje chociażby Kenda
4. W tych kwotach kierowałbym się stanem technicznym, jeżeli jesteś z tego samego miasta to wsiadaj w tramwaj i obejrzyj je osobiście. Pamiętaj też, że możesz kupić tańszy rower i samemu powymieniać w nim części jeżeli tylko masz możliwości (czasem wyjdzie taniej, czasem drogiej ale części masz wtedy nowe). W tej klasie cenowej spokojnie lawiruj pomiędzy częściami z Shimano, Sunstar, Sunrace, Btwin (z decathlona) czy Microshift i tym podobne jak ci akurat coś wpadnie (Sram też ale uważaj na zgodność). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...