Skocz do zawartości

[3000-5000] Rower mtb xc dla wysokiej osoby 197cm

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam roweru MTB XC dla wysokiej osoby 197cm wzrostu. Do niedawna miałem Kross level B4 z ramą 23 i byłem z niego bardzo zadowolony ale Kross aktualnie stosuje już mniejsze ramy 22. Poszukuję roweru do rekreacyjnej jazdy po lasach i parkach. Możecie coś polecić? W jednym sklepie polecano mi trek marlin 7 ale cena dosyć wysoka i nie wiem czy jest warty aż takiej ceny. Szukam roweru w cenie około 3-4tys ale jakby jakiś droższy model był warty swojej ceny to jestem w stanie dopłacić trochę więcej.

Odnośnik do odpowiedzi

Koniecznie nowy? 3-4 tys. to budżet, który akurat by wystarczył na używkę w dobrym stanie oraz jej przegląd po lub przed zakupem. Z racji rozmiaru jakiego szukasz, kontakt z niepoważnymi sprzedawcami w wieku szkolnym nie byłby jakimś wielkim problemem.

Poza tym nasz kochany premier, razem ze swoimi kolegami, sprawili że za 3 tysiące, w salonie, będzie na ciebie czekał rower na osprzęcie, który jeszcze 3-4 lata temu montowali do rowerów za 1-1,5 tysiąca. ;) 

Odnośnik do odpowiedzi

Zacznij od tego forum, a dokładniej od działów "kupię" oraz "sprzedam". Potem zamień Facebook'a i TikToka na OLX i Allegro... a zobaczysz, że nie zajmie to tak dużo czasu, bo reszta stanie się sama. ;) 

Aby szczęściu jeszcze dodatkowo pomóc, możesz jakiemuś koledze od rowerów kupić alkohol jaki tam lubi, po czym odwiedzić z nim wszystkie okoliczne lombardy.

Podpowiem ci moje kryteria poszukiwania i ich nieprzypadkową kolejność, a resztę znajdziesz sam na luzie w google:

1. Rozmiar

2. Wiek

3. Cena

4. Stan i rodzaj ramy

5. Stan i rodzaj kół

6. Stan i rodzaj napędu

7. Poziom dopasowania roweru do mnie (dlatego w pkt 7 bo to można modyfikować)

8. Wygląd

9. Odległość, umowy, gwarancje, zaliczki i temu podobne sprawy przy kupnie używki

Im bliżej dziewiątki zanim potencjalny egzemplarz odrzucisz, tym lepiej.

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do odpowiedzi