Skocz do zawartości

[4000-5000, 175cm, 65kg] Rower do jeżdżenia po górach - jaki rozmiar ramy?Rockrider XC 120?


pirx2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam 175cm wzrostu, waga to +- 65 kg. Szukam roweru:

1. do okazyjnego jeżdżenia po mieście albo w jego okolicach - kilkugodzinna wycieczka itp. Szutrowe drogi, leśne ścieżki, drogi polne.

2. do jeżdżenia po górach, np. na dwudniowe wyjazdy - interesują mnie wycieczki po Górach Izerskich, okolicach Śnieżnika, Górach Sowich, rejony Barda itp. Raczej jazda po szlakach, chociaż okazyjnie wjadę na singletracka, o ile nie będzie zbyt trudny.

Rower miałby służyć głównie do przemierzania szlaków, które pieszo wydają mi się już nudne. O ile wyobrażam sobie zjazd po stosunkowo wąskiej, kamienistej ścieżce w lesie, to na pewno nie jestem zainteresowany robieniem czasów na singletrackach/zawodach, nauką bunny hopów itp. Ponieważ nie będzie to moje główne zajęcie, najczęściej jeździłbym albo przy upalnej pogodzie, albo jesienią, kiedy jest już trochę zimno, ale nie ma jeszcze śniegu na narty (albo wczesną wiosną). Zdecydowanie bardziej interesuje mnie komfort w jeżdżeniu po górach niż po płaskim.

Byłoby fajnie, gdyby do roweru można byłoby przymocować 1) jakąś niewielką sakwę (na wyjazd 2-dniowy), 2) błotniki :D

 

Czy https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-120-29-nx-eagle/_/R-p-330101 (Rockrider XC 120) będzie dobrym wyborem? Teoretycznie łapię się już na rozmiar L, ale stojąc nad ramą nie miałem żadnego "standover clearance", tzn. krocze szoruje po ramie. W przypadku rozmiaru M jest minimalnie lepiej, mam też wrażenie, że rower jest bardziej zwrotny, łatwiej się nim zatrzymać (np. przy ostrym skręcie i pochyleniu terenu) itp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC120, nie jestem przekonany że będzie wygodnie jeździć to co mówisz. 

Miałem XC100S i do takiej jazdy zmienić musiałem mostek i kierownicę.

To nie problem i żaden koszt ale jednak. 

Bądź świadom żebyś nie narzekał na rower. 

Ale tak j.w. można się wygodnie na nim odnaleźć zmieniając trochę pozycję. 

A może bez jakichkolwiek zmian będzie git. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...