Skocz do zawartości

[Kaseta] Trenażer Tacx Flux 2 Smart


redundantor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Mam nadzieję, że nie naruszam tym pierwszym postem jakiegoś niedostrzeżonego punktu regulaminu. :)

Posiadam trenażer TACX FLUX 2 SMART z kasetą Shimano 105 CS-R7000, 11-32. Założyłem na niego moją szosę z taką sama kasetką. Mam jednak pomysł, aby uwolnić szoskę, a na trenażer założyć rower fitness, który ma kasetę 8 biegową Shimano CS HG 200-8 12-32T.

Potrzebuję jednak fachowej pomocy przed rozpoczęciem tego projektu.

1. Czy zamiana kasety będzie wiązać się z jakimś problemem tj. czy są tu jakieś różnice w montażu tych kaset? Czy po prostu będzie to pasować, czy konieczne są jakieś przejściówki itp. Mam pudełko z wszystkim od trenażera.

2. Jakie narzędzia będą tu potrzebne (moja znajomość mechaniki rowerowej to jedynie regulacja przerzutek i wymiana dętki)?

Bardzo dziękuję z góry za wszelką image;s=1000x700image;s=1000x700pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz musiał zdjąć kasetę z trenażera czyli potrzebujesz klucza do odkręcania kaset oraz bacik do kaset, ściągasz kasetę, wsadzasz na bębenek podkładkę grubości 1.85mm żeby wyrównać różnicę pomiędzy kasetą 11rz. road a zwykła kasetą 8rz. potem nakładasz kasetę 8rz. dokręcasz dosyć mocno (40nm) i wsadzasz rower, jak biegi będą działały okej to nic nie ruszasz i się cieszysz jazdą, jak będzie problem z biegami to baryłką przy przerzutce lub manetce doreguluj i jazda :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...