Skocz do zawartości

[Hamulce] Wymiana zacisków na lepsze tylko jakie?


brachol22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie w rowerze MTB mam zaciski br-m355 i przedni jeszcze jakoś hamuje natomiast tylny już słabo hamuje - nie tak łatwo zablokować koło (chyba gubi ciśnienie, chyba, że to jest  problem z klamką, ale nie widzę wycieków) i chciałbym je wymienić. Tylko na jakie? Córka w rowerze ma br-mt400 (lepsze są, ale bez szału) natomiast żona ma br-mt447 i te chyba są najlepsze chociaż wielkiej różnicy nie ma w stosunku do hamulców córki.

Klamki mam Deore SL 610-M - klamki dość długie na dwa palce 

Podpowie ktoś jakie kupić zaciski i pewnie klamki też? Nie jeżdżę w jakimś trudnym terenie, ale czasami brakuje hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk Ci nic nie da, bo to klamka w większości daje siłę.

Sprawdź czy nie ubywa oleju, a klocki i tarcze są suche. Bo wygląda na to że tu leży problem. No chyba że tłoczki nie pracują, ale to wszystko jest do weryfikacji.

Możesz też wsadzić klocki półmetaliczne.

Zaciski do modelu SLX różnią się kosmetyką. Powyżej SLX podobnie. Na dobrą sprawę są 3 typy zacisków: poniżej SLX, SLX i wyżej oraz czterotłoczkowe. Z klamkami podobnie, z tym że tutaj już w Deore jest przeskok ( krótka klamka, Servowave). W wyższych modelach jest jest regulacja odległości bez narzędzi i free stroke. Do tego dochodzą jeszcza dwa rodzaje przewodów.

A że narobili z tego pińcet modeli, to co poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zimą musiałem dolać oleju bo było mało, tarcze po jakimś czasie są brudne zmycie zmywaczem wraz z klockami trochę pomaga. Tłoczki raczej działają dobrze. Odnoszę wrażenie, że jak kupiłem rower 3 lata temu to lepiej hamował (nie był nowy ale z niewielkim przebiegiem), a teraz jest gorzej.

Czyli co serwis klamek czy wymiana? Można wymienić na jakieś z wyższej grupy będą działały z tymi moimi zaciskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...