Skocz do zawartości

[koła No Limited] jakość wykonania


kuczek94

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.05.2021 o 09:20, SoloTM napisał:

Na marginesie zamówiliśmy dla kumpla ( dość długo już czekamy ) te koła :

https://pl.aliexpress.com/item/1005001739546616.html

pod zwykłe szczeki, 25 mm szerokość, 38 mm  stożek na piastach Bitex R10/9 i zobaczymy jak tam z jakością będzie - byle tylko nierówny naciąg trafić bo to jest łatwe do ogarnięcia, szczególnie za 1665 pln ( teraz widzę 1622 pln )  + ewentualce opłaty - zobaczymy  ( koła powinny wazyć około 1410 gr )

Przyszły, jakość, wykonanie bdb, naciąg idealny, ani jednej ryski itp.  W zestawie dwie ładne opaski, klocki p+t, 3 zapasowe szprychy z nyplami oraz zaciski. Cena 1665 pln + opłaty celne 500 pln. Waga realna 1450 gr.

Sprzedający super, komunikatywny po ang bezproblemowo, można się znim na wiele rzeczy umówić, słowny.  Gdyby wysłać osobno obręcze, piasty i szprychy to byłoby jeszcze taniej ( w Polsce dać do zaplecenia/ centrowania )

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło pismo pocztą klasyczną po zatrzymaniu w UC w Starogardzie GD z prośbą  o zrzut ekranu zakupionego towaru i polecenia zapłaty za ten towar.  Pytałem sprzedawcę, określił wartość przesyłki na 120 dolarów, specjalnie zaniżając. Pomyślałem sobie - oszukam, podam, że mniej, a może wypakują i powiedzą, że to nieprawda ( sama tylna piasta bitex kosztuje 400 pln ) i wezmą cene kół z jakiejś tabelki i dowalą 2x więcej. Podałem więc prawdę, 1665 pln zrzuty ekranu w załącznikach i wysłałem maila.  Następneggo dnia paczka wyszła z UC ( bez żadnego maila czy pisma pocztą do mnie ) policzono cło 4,7 % ( od kwoty 1665 pln ) oraz vat 23 % co razem wyniosło 479 pln + opłaty dla poczty i jakieś pierdoły - wyszło dokładnie 496,90 pln.

 

Koła nie były obrendowane DT swiss itp  ( była to opcja - malowanie - nie naklejki za około 20 dolarów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Żeby nie zakładać nowego odkopałem stary temat.

Mam niestety wątpliwą przyjemność posiadać koła tego producenta - model Pro Race 55.  Koła kupiłem uzbrojone w taśmę tubeless. Podczas dosłownie drugiej przejażdżki stojąc na przejeździe kolejowym usłyszałem z tylnego koła odgłosy puszczających nypli. W jednym miejscu obręcz wyraźnie spuchła a koło zrobiło się krzywe. Oczywiście odpuściłem dalszą jazdę i wróciłem pociągiem do domu. Okazało się, że taśma tubeless puściła i całe ciśnienie i mleko poszło w obręcz co spowodowało dość mocne wybrzuszenie. Po zdjęciu taśmy oczom ukazał się taki o to widok. Obręcz na całym obwodzie posiada takie rysy czy uszczerbki w wykonaniu. Koło pojechało na reklamację i w takim samym stanie wróciło do mnie po prawie 3 tygodniach. W opinii właściciela koło jest ok a wygląd obręczy to normalny proces technologiczny 😂 Przednie koło jest trochę lepiej wykonane ale też posiada jakies dziwne niedoróbki. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim - jak dla mnie obręcze to jakiś odpad poprodukcyjny i nadają się na śmieci. 

Serwis spóźnił się z udzieleniem odpowiedzi w terminie (właściciel twierdzi, że w PL obowiązuje 30 dni na udzielenie odpowiedzi 😆) więc postawiłem sprawę na ostrzu noża i poinformowałem No Limited, że albo zabiorą koło i wymienią obręcz albo zrobię badanie u rzeczoznawcy i zgłoszę sprawę do rzecznika praw konsumenta. 

Jak widać jakość produktów tej firmy raczej nie uległa poprawie na przestrzeni lat. Certyfikat UCI kupiony i raczej nie daje, żadnej gwarancji jakości.

IMG20230423180831.jpg

IMG20230424192123.jpg

IMG20230426115053.jpg

IMG20230426115117.jpg

IMG20230426115133.jpg

IMG20230426115236.jpg

IMG20230426115247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...