Skocz do zawartości
durnykot

[2021?] Bezprzewodowe Shimano z 12 biegami

Rekomendowane odpowiedzi

Sabarolus

Plotki głoszą, że jednocześnie wejdzie też Ultergra. Mogliby jednak naprawić korby, aby się nie rozklejały no i fajnie jakby dostępność była prędzej jak w 2022 czy 2023 ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cinol123
10 godzin temu, Sabarolus napisał:

Mogliby jednak naprawić korby, aby się nie rozklejały

Wtf, ktore ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cinol123

Glowni bohaterowie widze z pierwszych sortow 11s, ale i niestety Rx000 tez sa w tym pamietniku...bosko..jeszcze jak to peknie ...i nic innego sie nie stanie to pol biedy...ale raz przezylem pekniecie osi pedalu i pamietam ze ...bolalo mnie dlugo ;-) a nawet nie przywalilem dzwonkiem w rame ;-p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sabarolus

Zeby nie bylo - nie jestem zwolennikiem udowadniania, że mamy do czynienia z jakimś powszechnym problemem na podstawie dużego nawet zbioru zdjęć bez odniesienia do wolumenu sprzedanych egzemplarzy. Rzekomo problem może być spowodowany specyficznymi warunkami klimatycznymi - większość przypadków pochodzi z krajów o klimacie ciepłym i wilgotnym.

Niemniej jednak interesujące, że ja osobiście nie mogłem znaleźć zdjęć gdzie w podobny sposób rozpadłby się XT czy SLX. XTR M9000 miał jedno ramię klejone, obecny ma już obydwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cinol123

Konczac ten offtopic, widzialem u nas ostatnio jedna DA z aktualnych wypustow i poddala sie w ten sam sposob, wiec co do klimatu to...mysle ze to nie ma znaczenia. 

Tylko zepsul ja koles ktory naprawde cisnie ..DA wylajtowana...tak myslalem do dzis.:-(

Edytowane przez cinol123

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1415chris

Nowe, bezprzewodowe Shimano mialo juz miec swoja premiere. Ale z oczywistych wzgledow zostala ona przeciagnieta na 2021. I to pewnie tez troche czasu uplynie zanim komponenty beda dostepne w sklepach. Podobnie jak Iphone 12 i PS5, sa ale ich nie ma :(

O rozpadajacych sie korbach szosowych Shimano mozna sporo poczytac i tez zdjec, jak widac po wklejonych linkach, nie brakuje. Shimano kurczowo trzyma sie swojeje klejonej technologii chyba tylko z powodu kontroli produkcji w ich koncernie. Widocznie klejenie nie jest takie proste i trzyma fejkarzy z dala od ich korb. Do tego, jest rzecza oczywista, ze karbonowe korby sa lzejsze i sie nie rozklejaja ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta