Skocz do zawartości

[ 4-5 tyś] Rady w wyborze pierwszego roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

 

Świat byłby piękny bez takich sieli. Jedziesz gdzie chcesz, zostawiasz gdzie chcesz, a tak to strach 5 minut przed sklepem zostawić. Ubezpieczenia przed kradzieżą są pewnie też ostro naciągane, bo zakładam ,że nikt nie da ci ubezpieczenia od kradzieży np, gdy zostawisz rower nieprzypięty na ulicy na cały dzień, albo nawet przypięty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości. Jeździcie z pedałami zatrzaskowymi ,SPD? Ciekawi mnie czy rzeczywiście warto, jeśli nie planuję jeździć jakoś czasowo, tylko bardziej dla przyjemności i też na dłuższe dystanse(100km to dla mnie bardzo długi dystans). Zdania są trochę podzielone, choć większość sobie chwali. Jeśli jednak nie dają one za wiele, to nie chciałbym chyba w takowe inwestować. Co innego, jeśli rzeczywiście dają dużo. Mówiąc dają niewiele, to powiedzmy w zwykłych przejechałbym 90km, ale w zatrzaskowych już dałbym radę 100km. To jest niewiele. Jeśli jednak jeździ się w nich dużo łatwiej (w sensie łatwiejsze podjazdy, mniej się idzie zmęczyć, to byłyby dla mnie fajne). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto. Wiele osób które przeszły na SPD nie decyduje sie na powrót do pedałów platformowych. 

Zmiana znacząco zwiększyła przyjemność z jazdy. 

Podczas pierwszej jazdy bardzo cierpły mi stopy. Podczas drugiej było znacznie lepiej. Później drętwienie jakoś ustało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze zaskoczyliście mnie. Tak lemondkę też planuję kupić, ale to po dłuższym zaznajomieniem się z rowerem, jeśli już takowy posiądę. Co do tych SPD nie byłem przekonany, szczególnie jeśli chodzi o komfort, bo to trzeba wypinać i ogólnie myśleć o tym. Wiadomo potem przychodzi to odruchowo, ale jednak. Jeszcze do końca nie przekonywało mnie umiejscowienie zatrzasków na butach. Bo na zwykłych pedałach(jakby nie mogli innej nazwy znaleźć na tą część), na zwykłych można stopę ustawić jak się chce, raz pedałować bardziej przednią częścią , innym razem śródstopiem, a jeszcze innym na pięcie :D. Jednak w zatrzasku cały czas stopę mamy w jednym miejscu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to aby ustawic je we właściwym miejscu. Wtedy podobo kręcenie staje bardziej efektywne. Mnie bardzo irytowało poprawianie stopy na platformie. Z SPD mogę się skupić na kręceniu. Super przy startach oraz przy jeździe w pozycji stojącej. Na pewno warto spróbować.

 

 

Z nieco tańszych i również polecanych to PD-M520. Takie miałem i pewnie kupię po raz drugi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały update w oczekiwaniu na rowery.

Napisałem wczoraj do Giant Polska próbę o informację dotyczącą Contendów. Odpisali dzisiaj.

I tak:

W ciągu najbliższych kilku dni mają się pojawić na stronie a rowery fizycznie na magazynie na przełomie września  i października.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...