Skocz do zawartości

[widelec amortyzowany] Naprawa zdalnej blokady widelca Suntour


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu kupiłem i zamontowałem widelec amortyzowany SR SUNTOUR NCX D-RL Air. Widelec działa OK, jednak były problemy z zacinajacą się zdalną blokadą. Zauważyłem, że istnieją 2 systemy: obrotowy (stosowany w droższych widelcach) i "posuwisty" stosowany w tańszych (także sprężynowych). Ja mam ten tańszy. Działa to tak, że w pokrywie prawej goleni znajduje się metalowy klin, który nasuwa się na metalowy pręt kartridża blokady skoku. Naciskanie tego pręta powoduje zablokowanie skoku widelca. Koniec tego pręta jest zaokrąglony. Jednak okazało się, ze powierzchnia półkuli nie jest idealnie gładka, co powodowało zacięcia. Na zdjęciu poniżej jest widoczny ślad szorowania na powierzchni klina. Tak więc wygładziłem ją pilnikiem i papierem ściernym. Potem napsikałem smaru silikonowego w aerozolu  firmy K2 i zmontowałem. Działało to dobrze do czasu, gdy jechałem jakiś czas w ulewie. po kilku dniach okazało się, ze blokada nie działa. pomogło napsikanie smaru w aerozolu. jednak tym razem dałem też obficie smaru stałego na mechanizm aby zapobiegał wnikaniu wody. Teraz mechanizm blokady działa lekko i wykonuje swoje zadanie :) Sam zespół blokady jest do kupienia za ok. 105 zł w Polsce. Natomiast sprężynka może być zastapiona zwykłą od długopisu :)

 

Amorek-klin metalowy blokady.jpg

Amorek-trzpien kartridża blokady.jpg

Amorek-widok pokrywy blokady po zdjeciu.jpg

Amorek-widok pokrywy blokady.jpg

Amorek-zdalne blokowanie.jpg

Zespół blokady amortyzatora

sr suntour remote lockout cover assy - fke310-10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...