Skocz do zawartości

[Stery, Rama] Dziwne strzały z okolic sterów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie - coś mi dziwnie strzela. załączam film
Wydaje mi się, że ma to miejsce od jakichś 2 miesięcy. Pierwszym podejrzanym były oczywiście stery. Dziś zmieniłem łożyska na nowe, zmieniłem też mostek, problem niestety nie ustał. Zauważyłem, że między główką, a miskami sterów popękała farba (rama pomalowana proszkowo) więc wyciągnąłem trochę miski, usunąłem farbę na całym obwodzie, wbiłem miski do końca, aby nie było szczeliny i również nie pomogło. Strzały czuć na całej ramie, jakby ktoś lekko puknął młotkiem. Kiera kręci się bez oporów, stery złożone prawidłowo.
Podejrzewam, że może rama pękła przy główce - ma za sobą już 14 lat dość ekstremalnej jazdy i amortyzator o zbyt dużym skoku jak pod ten model. rowerem sporo skaczę, czy zjeżdżam po schodach, przy wadze 87 (w porywach do 95), jednak dziwi mnie,że strzela w tych 2 miejscach. Żadnych pęknięć nie dostrzegłem, ale może to być wina powłoki proszkowej, która trzyma się w całości mimo pęknięcia pod spodem

Liczę na szybką pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...