Skocz do zawartości

[Zakup roweru] Unibike Expert 29 czy Trek X-caliber 9


Wojtek_Ajla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję roweru w granicy 5000-6000 zł, aktualnie zastanawiam się między dwoma modelami wspominanymi w tytule, Trek niestety z rocznika już 2021 bo z rocznika 2020 nie ma nigdzie mojego rozmiaru L, a rocznik 2021 jest droższy o kilkaset złotych i różni się tylko tylną przerzutką (w roczniku 2020 jest SLX a w 2021 dali XT). Na plus w Unibike jest praktycznie pełna grupa SLX łacznie z hamulcami gdzie zależy mi z uwagi na to że ważę 90 kg na dobrych hamulcach, w Treku hamulce to Shimano MT 400. Trek ma znowu lepszy amortyzator. Coś czego ja nie jestem w stanie ocenić to koła i opony bo jestem ciemny w tym temacie, a już dla mnie całkowicie obcym tematem jest geometria i być może wygłupiam się tym tematem i te dwa rowery są zupełnie różne i do innych zastosowań.

A teraz do czego mi konkretnie rower, ścigać się nie będę, większość użytkowania to będą katowickie lasy, park, plus jazda z dzieciakami ale kilka razy w miesiącu chce wyskoczyć np w Beskid Śląski czy Żywiecki i tam pokręcić bez stresu że rower odmówi posłuszeństwa.

Bardziej podoba mi się Trek, przekonuje mnie w nim również lepszy amortyzator, w Unibike przekonują mnie lepsze hamulce no i cena o parę stówek lepsza.

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-9/p/29760/

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-unibike-expert-29-2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...