Skocz do zawartości

[suport] szerokość osi suportu w rowerze Kross Hexagon V6


lost_in_spice

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Mam problem z odzierającym się dolnym łańcuchem o oponę przy najniższym przełożeniu (1x1) w rowerze Kross Hexagon V6 z 2006. Wymieniłem hak mocujący, potem całą tylną przerzutkę nie pomogło. Wcześniej wymieniłem przednią przerzutkę i wkład suportowy, który dobrał mi sprzedawca w sklepie, a stary wywaliłem myśląc, że wszystko jest ok.

Długość ośki suportu który kupiłem to 113mm. Może sprzedawca się pomylił? Policzyłem więc stosunek LLP do LLT i też wyszła mi długość ośki 113mm. (dokonam jeszcze dokładnego pomiaru jak kupię sobie suwmiarkę, więc może tu mam błąd). Napisałem w tej sprawie do Kross'a, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Może więc opona jest za szeroka? Założona jest 54-599. Równa odległość rafki z każdej strony. Odległość opony od ramy to około 15mm, zakładam więc, że to nie tu tkwi problem.

Muszę dodać, że rower jest mojej dziewczyny, która oddała go wcześniej do serwisu. Wymienili tam klocki, łańcuch, kasetę i opony. Nie był do końca sprawny, więc była tam jeszcze raz i wymienili jej korbę. Jak już go przywiozła do mnie to dalej nie był sprawny. Nie dało się wyregulować przodu. Klatka była już tak luźna, że dopiero wymiana przedniej przerzutka pozwoliła na regulację.

Korba na jaką wymienili to Shimano FC-M311. Nie wymienili natomiast wkładu suportu (który już tarł i zgrzytał). Więc może to ma jakieś znaczenie? Zastosowanie innej korby bez dobrania odpowiedniego wkładu? Nie wiem jaka korba była zamontowana wcześniej, ale z drugiej strony jak już wspomniałem policzyłem stosunek LLP do LLT i wychodzi 113.

Ratunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do fc-m311 powinien być suport 122,5 mm. Ewentualnie 118-120 mm.

To na przykładzie suportów neco, ale w Shimano bardzo podobnie to wygląda. Teraz prawa strona u Ciebie ma 23 mm, z powinna mieć 28,5 mm ( czyli suport neco 119-122,5 mm bo od 27 mm na pewno będzie ok )

image.png.ae3a9e271531a21ed9c025ed3257d638.png

image.png.a373b3d8e6f2b852db771ccfed90200a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...