Skocz do zawartości

[10000] Rower chyba trailowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Najeździłem się już trochę xc i chciałbym coś z pełnym zawieszeniem, zastosowanie głownie jura ale też Beskidy, ważne aby dobrze podjeżdżał ale dawał też radę na zjazdach a i czasem można byłoby wyskoczyć w Rychleby. Pomyślałem o takich kandydatach:

Giant Trance :)

Canyon Neuron vel. Strive vel Spectron

Trek Fuel EX

Kross Soil

Santa Cruz 5010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe pytanie, ile masz kasy i gdzie będziesz więcej jeździł. Skoro Jura to imo 130-140 skoku spokojnie wystarczy by objechać jeszcze to co napisałeś. Każdy z nich będzie podjeżdżał tyle na ile łyda ci pozwoli :), choć KOMów nie zrobisz na nim bo to nie XC.

Ja bym rozważał skok jak napisałem a potem jakość/ceny , albo pojeździj na każdym i zobaczysz sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna śmigam na Fuel EX. Z gór to on widział tylko Karkonosze (w zeszłym roku testowałem też model 2019 pod Smrkiem). Póki co jestem bardzo zadowolony, na zjazdach czuję się o niebo pewniej niż na poprzednim rowerze (Canyon Nerve), a na podjazdach pomimo geometrii i wagi jest zaskakująco sprawny. No i co dla mnie ważne występuje w rozmiarze XXL, co było dla mnie istotnym argumentem do zakupu. Myślałem też o Neuronie (ale nowy model AL pojawił się dopiero teraz), Trance 29 (w końcu nie znalazłem XL do przymiarki - zwróć uwagę, że Trans 29 ma mniejszy skok niż Trans na średnim kole), Specu Epic Evo (tak wiem, to XC na sterydach, ale zaskakująco sprawny, ale niestety rama ciut za mała w XL), Treku Top Fuel (niestety za tą samą kasę co zapłaciłem za Fuela EX dostałbym o klasę gorszy osprzęt). Bardzo podobał mi się też Scott Spark, ale po przymiarkach doszedłem, że kokpit jest jak dla mnie za nisko. No i tyle. Jakbyś miał pytania to pisz śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Z czego co słyszałem sporo osób wybiera Fuel EX i też mi się podoba, dużo też myślałem o Canyon Neuron. Jaką masz wersję tego EX? O trance znowu mówią, że to dośc uniwersalna maszyna, że dobrze podjeżdża i fajnie zjeżdża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EX8 na GX, FOX 34 z przodu. Ja słyszałem dużo dobrego o uniwersalności Neuronów i jestem skłonny jestem w to uwierzyć, bo posiadany przeze mnie wcześniej Nerve, czyli ich protoplasta był świetnym rowerem, tylko jednak dla mnie ciut za krótkim. Ale ja mam 2m, ciężko mi dogodzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...