Skocz do zawartości

[aion do dirtu] czy wytrzyma


Kfekus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy aion z tej aukcji będzie wytrzymywał dość mocne katowanko na dircie? i czy mogę bezpiecznie zmniejszyć w nim skok do 100mm?

https://allegro.pl/oferta/nowy-amortyzator-suntour-aion-27-5-130mm-qr15-8223776839

Czy zrobić serwis zerowy i czy opłaca się zmieniać uszczelki filcowe na gąbki?

Nasączyć uszczelki takim olejem? https://allegro.pl/oferta/fuchs-silkolene-olej-do-amortyzatorow-rsf-10-0-5l-7652167820

I czy do uszczelek mogę użyć smaru PM600 military grease?

I ostatnie pytanie, czy jazda na 150psi będzie bezpieczna dla niego? (sam teraz posiadam epixona, pompuje 150psi i nic sie nie dzieje)

(amor zmieniam bo epixon nie jest sztywny i ma 9qr a nie 15mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z tej samej aukcji, serwis podstawowy był już zrobiony. Co to znaczy mocne katowanie w dircie? Rzucanie rowerem 5m nad ziemią czy większe dirtowe hopy takie jak na np. kazorce czy necro trail? Jak będziesz w miarę dbać i serwisować regularnie to posłuży długo i zawsze możesz go wsadzić do trailówki/enduro :P

 

Aktualnie masa ludzi kupuje aiony do dirtu ze względu na cenę bo jest naprawdę przyzwoicie sztywny i można go porównywać do foxa 34 (pomijając że nie ma regulacji kompresji i innych bajerów).

 

Skok zmniejszasz dokładając plastikowe dystanse pod sprężynę negatywną (nie powietrzną) 1 podkładka = -10mm, będziesz potrzebował trzech, Actvia ma u siebie w sklepie https://activia.sgl.pl/cena/czaci-zamienne/podkadki-i-tokeny/podkadki-zmiany-skoku_podkadka-na-wcisk-do-zmiany-skoku-na-popychaczu-toka/366 Jak chcesz zwiększyć będziesz musiał zrobić odwrotnie.

 

Wg producenta max ciśnienie to 180 psi więc możesz pakować 150 na spokonie.

 

Cena jest rewelacyjna, chyba najlepszy w stosunku cena/jakość w ogóle, polecam z całego serca.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMXdoPieca  Cena jest bardzo przyzwoita, Życzę ci długiej jazdy na tym Aionie lecz sam zobaczysz że niedługo szlak ci trafi uszczelka w tłumiku bo już sporo osób co kupiło te Aiony z allegro podsyłało do mnie ze względu tego że uszczelka z tłumika puściła i olej zamiast w tłumiku znalazł się w dolnej ladze, 

Przez to  NIE ZALECANE jest zalewanie dolnych lag w tym modelu  Aiona bo do 2016 montowali uszczelki typu V-ring a od 2017 (Aiony z czarnymi rurami goleniowymi) montują X-ring

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...