Skocz do zawartości

[widelec przedni] Specialized Crosstrail Expert 2010r - wymiana na sztywny


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Chciałbym wymienić w rowerze Specialized Crosstrail Expert z 2010r przedni amortyzator nrx suntour na sztywny widelec najlepiej węglowy od 29er.

Na co powinienem zwracać uwagę szukając takiego widelca? Wiem, że są różne rozmiary, mocowania... a ja zielony jestem :-)

Jeśli górna część jest za długa to czy można obciąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główka ramy w tym rowerze jest pod stery 1 1/8"    , musisz szukać widelca pod  rurę sterową  1 1/8"   lub inaczej 28,6 mm   , prosta   .

Dodatkowo mocowanie koła w 'starym stylu' czyli QR 9mm  - nowsze często występują z mocowaniem sztywnej osi (nie zamontujesz oryginalnego koła/piasty)

Widelce od 29er mogą być na tyle długie że zmienią Ci geometrię  , fabrycznie masz tam chyba amortyzator z ugięciem 75mm . 

Żeby było bezpiecznie  (zachowując obecną geometrię)  trzeba by pewnie szukać widelca z AC  około  425mm  - chyba, jak zmierzysz odległość od osi koła to będziesz wiedział coś więcej (na zamontowanym amorku  w rowerze możesz zmierzyć do łączenia z dolną miską sterów)

fork%20selector_length.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...