Skocz do zawartości
  • 0

lekkie stukanie/chrzęczszenie w okolicac korby


Gość Krzysiek

Pytanie

Gość Krzysiek

Witam,

jestem raczej amatorem w kwestii serwisowania roweru - na ten moment radze sobie z podstawowymi kwestiami typu wymiana dętki lub regulacja hamulców.

Napotkałem na problem, którego źródła nie potrafię zidentyfikować. Mianowicie, w czasie jazdy i jedynie przy kręceniu pedałami do przodu pojawia się nieregularne lekkie stukanie o raczej wyższych częstotliwościach dźwięku. Czasem ten dźwięk zanika, ale nie udało mi się dotąd odkryć prawidłowości. Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną i co mogę spróbować zrobić zanim zawiozę rower do rozkręcenia korby?  Wcześniej tego nie było. Zaczęło się to dziać pod koniec 100km wycieczki po równej nawierzchni. Używałem w ostatnim czasie też sporo WD-40 w okol. osi mechanizmu korbowego oraz smar do łańcucha. Nic poza tym. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobne zjawisko. Wymienilem juz suport i lozyska w tylnej piascie i nie pomoglo. Pozostaje wiec tylko wolnobieg.

Ale jesli masz suport na wiankach, to nie mozna wykluczyc, ze ktorys pekl, albo bieznia sie wykruszyla.

Jesli zdecydujesz sie na rozbiorke, to od razu zmieniaj na kompakt. Tyle samo kosztuje, a trwalosc i kultura pracy jest nieporownywalnie wyzsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...