Skocz do zawartości

[Korba] Stukanie podczas lekkich podjazdów - Nagranie


Monika1996

Rekomendowane odpowiedzi

W załączniku nagranie. Trochę wiało ale słychać stukanie. Przy jeździe po płaskim jest idealnie nic nie słychać nawet jak szybko kręcę. Ale wystarczy mała górka lekki podjazd i zaczyna stukać coś w okolicach suportu. Korba została wyjęta i nasmarowana jakąś pastą miedzianą oraz gwinty od pedałów. Łańcuch wymieniony na nowy. Ale nic to nie pomogło. Przed nasmarowaniem próbowałem wjechać na większą górkę to aż spadł mi łańcuch i zaklinował się między małą zębatką korby, a ramą. Trzeba było ciągnąć aby go wyrwać tak był zakleszczony :rolleyes:

201908140_qssrqqp.jpg

201908140_qssrqqh.jpg

201908140_qssrqqr.jpg

Czy może są już wytarte koronki w korbie że tak spada łańcuch pod mocnym obciążeniem czy widać to po tych zębatkach że są zużyte :icon_question::icon_question:

K-2019081_qssrqqx.jpg

K-2019081_qssrqqn.jpg

Takiego stukania nigdy wcześniej nie miałem podczas jazdy na tym rowerze.
 

Głos 039.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch nie haczy o przednią przerzutkę? Jak staniesz na pedałach na płaskim i zrobisz sprint przy mocnym obciążeniu, to jest cicho czy to samo?

PS: Linke to ja już bym wymienił :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

PS: Linke to ja już bym wymienił

Linki były wymieniane z dwa miesiące temu na zestaw JAGWIRE MOUNTAIN ELITE więc to nie one są chyba problemem.
Łuszczy się jedynie ten polimer którym są one pokryte. Podobno to standard w takich linkach.



4444jpg_qssxphq.jpg

Teraz, dorota57 napisał:

Łożyska w pedałach bym sprawdził. 

Dnia 6 sierpnia 2019 zakupiłem nówki PD M8000 XT. Też na początku myślałem że to one bo złożyłem je bez smaru ale po nasmarowaniu dalej jest stukanie. Może mi jakieś trefne sprzedali.

4e776ca341b9b8f91180aae912e6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy miski dokrecone. A propos, jaka tam jest mufa 68 czy 73 mm ? Podkładki pod suport dobrze założone ? Ostatnio zamienialem podkładki wbrew podręcznikowi. ( korba i przerzutka przód 770 ) Dla mufy 68 zamiast dwie po stronie napędowej i jednej z lewej strony dalem dwie po lewej stronie i jedną po prawej stronie. Czyli linię łańcucha z 50 mm zmieniłem na 47,5 mm ( podkładki każda po 2,5 mm ). Zaczęło być normalnie. Bo linia łańcucha 50 mm to jest jakieś nieporozumienie.( małe przekosy i łańcuch ociera o wózek przedniej przerzutki ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psikus jest taki, że ten adapter niekoniecznie musi pasować do klucza. Do mojego Bitula nie wchodził.

Smaru za dużo, nie smaruj boku suportu. Przecież to nie jest osłonięte i po chwili zrobi się papka. Ogólnie nie jestem przekonany czy taki smar w takim miejscu to dobry pomysł. Ja bym stawiał na coś co odpycha wodę a nie zapobiega zapiekaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.09.2019 o 07:53, skom25 napisał:

To już lepiej kupić sobie suport na zapas, a adapter jest wtedy w zestawie

Zakupiłem nowy suport i wymieniłem. Jeden dzień było dobrze przejechałem 20 km, a w drugim pojechałem na dłuższą trasę nad morze i znowu przy mocniejszym depnięciu lub wzniesieniu słychać to stukanie aż ludzie się patrzą. Dziwny ten rower więcej nie kupię fulla. Za dużo ruchomych części nie wiadomo co to za ustrojstwo stuka :voodoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym łańcuchu też tak było? Może to zębatki z przodu nie przyjmują nowego łańcucha? I łańcuch nie schodzi z nich łatwo. Np tylko najmniejsza zębatka się wyrobiła I dlatego słychać to na podjeździe. To by wyjaśniało też zaciągania łańcucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...