Skocz do zawartości

[3200zł] Gravel czy przełajowy


Snop85

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, pp516 napisał:

No jak Ci przyjdzie wymieniać tego Clarisa na cokolwiek innego, to tanio nie będzie, zobacz ile kosztują nowe klamkomanetki, np. Tiagra około 600 zł, do tego mechanizm korbowy, pewnie przerzutki, kaseta, łańcuch i zrobi się w okolicach 1000 zł albo i lepiej.

Rama jest o tyle ważna, żeby geometria Ci pasowała. Sztywne osie to nie jest wg mnie jakieś super ważne, szczególnie w rekreacyjnym gravelu którym raczej nie będziesz jeździł po niewiadomo jakich wybojach. Różnica pomiędzy suportem na kwadrat a z łożyskami zewnętrznymi też nie jest jakaś powalająca szczególnie dla amatora. Mam akurat w jednym rowerze kwadrat a w drugim HT2. Dobre korby na kwadrat wcale nie będą się niewiadomo jak uginać. Obstawiam, że nie zauważył byś różnicy nawet w trakcie bardziej dynamicznej jazdy.

Tak, widziałem ile kosztuje osprzęt 105 więc wymiana nie jest opłacalna, ja dojeżdżam na przystanek do pracy 3km i go tam zostawiam na 8h więc jakby mieć rower na 105-tce to pewnie ktoś by się nim zainteresował...nigdy nie widziałem żeby ktoś miał przypięty rower na takim osprzęcie tak na kilka godzin, myślę żeby jednak nie sprzedawać swojego Tribana 100 i zostawić go właśnie na ten dojazd, nikt go nie ukradnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratulacje z zakupu !

Z tego co pamiętam, tam są fabrycznie wrzucone drutowe Panaracer Comet 700x38 z terenowym bieżnikiem. Na twarde suche nawierzchnie (asfalt, szuter, drogi polne) lepsze będą zwijane Panaracer Gravel King SK. Mam je w rozmiarze 700x38 i są szybkie. Wersja 32mm bez SK w nazwie (drobny bieznik) będzie jeszcze szybsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

he, jak czytam że ktoś chce jeździć 40km/h średnią to normalnie oczom nie wierzę :) Właśnie pobiłem swój rekord prędkości średniej tu w Kampinosie na trasie długości 30km która to wyniosła ile? (trzymam w napięciu...…………………………..) 26,6km/h Owszem, zdarza się tu, że wyprzedzają mnie inni, ale tym razem nikt mnie nie wyprzedził fakt, nikt też za bardzo nie jechał. Jeżdżę w SPD i na lemondce a to naprawdę podnosi prędkość. Na marginesie, to byłem ostatnio na mecie wyścigu wokół Mazowsza i później na basenie rozmawiałem nawet z dwoma kolarzami bo tam średnia 3, ostatniego etapu to prawie 50km/h jak oni to do licha robią? Niestety, nie uzyskałem innej odpowiedzi niż to, że kręcą. Powiedzieli tylko, że dużym problemem to jest regeneracja pomiędzy etapami dzień po dniu i że tak naprawdę do niech nic nie należy, żadna obsługa sprzętu, wybór sprzętu, nic, tylko kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...