Skocz do zawartości

[geometria] Scott Genius 900 Tuned 2015


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Przywitał, poszukuję opinii doświadczonego doświadczonego speca od geo, jak poprawić zachowanie swojego roweru. Posiadam Scotta Genius 900 Tuned 2015 w rozmiarze L, a właściwie sam frameset. Kierownica i mostek, tak jak fabrycznie to 720mm 9* + 80mm -6*, 2cm podkładek pod mostkiem. Koła nieco węższe od fabrycznych bo ZTR Crest Mk3 (23mm wewnętrznej szerokości) oraz 2x Rocket Ron 2.25 TLR Evo (fabrycznie z przodu jest Nobby Nic). Kolejnym odstępstwem od fabrycznej konfiguracji jest sztyca z seatbackiem 2,5cm zamiast prostej. Obecnie wkładka dampera przykręcona w pozycji High.

Problem polega generalnie na braku przyczepności przedniego koła i braku pewności w prowadzeniu w zakrętach i również na zjazdach. Do tego stopnia iż na hardtailu xc ze skokiem 100mm, czuję się znacznie pewniej i jestem w stanie pokonać trudniejsze przeszkody niż tutaj.
Od dłuższego czasu zastanawiam czy popełniłem gdzieś błąd w doborze części i czy mogę to jakoś sensownie poprawić. Zastanawiam się czy mostek 0* cokolwiek poprawi lub ew krótszy mostek, szersza kiera lub prosta sztyca (np. pomoże dociążyć przednie koło)? Czy może felgi są za wąskie choć w hardtailu XC mam stare cresty mk1 które mają 21mm wewnętrznej szerokości zamiast 23mm i idzie jak przyklejony. Czy może jedynym sposobem jest wymiana przedniej opony na bardziej agresywną? (to chciałbym wykonać w ostatniej kolejności uprzednio osiągając poprawę innymi dostępnymi środkami)

Proszę szanowne grono o podpowiedzi i pomysły bo mi powoli się kończą.

10_930-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...