Skocz do zawartości

[Szosa] Moja Pierwsza - Cannondale Super-Six Evo


Ken_Adams

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim rowerzystom!

Wczoraj w nocy doszedłem do wniosku, że jednak kupię sobie kolarzówkę :)

Jak postanowiłem tak zrobiłem - rano szybki risercz w necie: pobieżna analiza cen i tego co się obecnie dzieje w temacie (nie kupowałem roweru od 15 lat) przepleciona błyskawicznym rozpoznaniem potrzeb własnych wobec szosówki, jeszcze przed południem przyniosły efekt w postaci zamówienia Cannondale'a Super-Six Evo 105 z 2018.

Jako że około godziny 16 (już po wpłaceniu zaliczki) dopadły mnie wątpliwości CZY TO ABY SŁUSZNY WYBÓR postanowiłem napisać na tym forum i upewnić się w wyborze lub zmienić swoją decyzję za ewentualną radą szanownych kolegów na kole. Mam jeszcze 3 dni do odbioru sprzęta więc na dobrą sprawę kwestia pozostaje otwarta.

Zatem Szlachetni Forumowicze, niech pisze, komentuje, doradza, krytykuje kto chętny i kto ma coś mądrego do powiedzenia. 

 

Co mną kierowało w wyborze (od najważniejszego):

1. Dobra cena - PLN 7k - rower ze sklepu w mieście nieopodal;

2. Karbonowa rama - nigdy takiej nie miałem;

3. Marka Cannondale - nigdy nie miałem roweru tej firmy - chętnie spróbuje bo firma to legnda;

4. Mam zamiar jeździć krótkie (40-80km) ale intensywne trasy w dobrym tempie, od czasu do czasu trasa wycieczkowa 100-150km - jestem totalnie zdrewniałym 40-latkiem, który zaczyna uprawiać jakikolwiek sport po 20 latach przerwy. Chcę poprawić kondycję, zrzucić parę kilo i kocham się przemieszczać.

5. Generalnie jestem laikiem w temacie ale moja szybka analiza wykazała, że stosunek ceny do tego co się dostaje jest w tym przypadku spoko. Co do rodzaju roweru (gravel, endurance; race) tego jestem pewien najmniej.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zasadnicze pytanie jest nieco inne.

Ile masz wzrostu i jaki masz przekrok? Jaki rozmiar zamówiłeś?

Jeżeli tutaj "umoczyłeś", to reszta pytań nie ma sensu.

Szosa to fajny rower jak masz gdzie jeździć i jesteś w stanie zaakceptować, że czasami trzeba mocno zwolnić żeby nie rozwalić sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...