Skocz do zawartości

[Pierwsza szosówka] 2000-3000 zł. Co wybrać?


oxygen35

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, lor3ddr8d napisał:

zwężaną sterówkę, co mocno zwiększa komfort jazdy.

Po pierwsze to nie zwężaną, tylko rozszerzającą się. Góra ma 1 i 1/8 Cala, czyli tyle co prosta, a dół 1.5 Cala.

Po drugie, wpływa to w teorii na sztywność konstrukcji a nie komfort. W teorii, bo ja tam różnicy nie czułem.

@oxygen35 O którym roczniku w końcu mówimy? Bo 3.0 2019 ma prostą, aluminiową rurę.

Ja nie wiem o co chodzi, czy to pomyłka na stronie czy Kross rzeczywiście to zrobił, ale 3.0 2019 wypada kiepsko w porównaniu do 3.0 2018. Inna rura sterowa, starsza (!) grupa osprzętu i opony 23c. Coś tu nie gra...

Jeszcze lepiej. Właśnie zauważyłem że wersja 2019 ma zewnętrzne prowadzenie linek. Wygląda na to, że to nie jest błąd bo wersja 4.0 ma to samo.

Żenada, rocznik 2018 był rewelacyjny a 2019 jest żenujący. Szczerze mówiąc to bym nie kupił tego roweru...

EDIT:

Ops, cofam wszystko co napisałem powyżej. Tak to jest jak się wyszukuje model przez Google. Wpisałem frazę "Vento 3.0".

Pierwszy link:

https://www.kross.pl/pl/road/vento-3-0

Wszystko się zgadza, w adresie nie ma poprzedniego rocznika, więc musi to być aktualna kolekcja.

Psikus, bo po wejściu na kross.pl i wybraniu serii, dostajemy taki adres:

https://www.kross.pl/pl/2019/road/vento-3-0

Pozdrawiam osobę odpowiedzialną na stronę Kross, kawał dobrej roboty :) 

Co do rozmiaru, to L powinien być OK. M będzie zdecydowanie za mały, a XL według tabelki jest od 186 do 198 cm wzrostu, więc łapiesz się gdzieś tam w dolnej granicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, skom25 napisał:

Po pierwsze to nie zwężaną, tylko rozszerzającą się. Góra ma 1 i 1/8 Cala, czyli tyle co prosta, a dół 1.5 Cala.

Po drugie, wpływa to w teorii na sztywność konstrukcji a nie komfort. W teorii, bo ja tam różnicy nie czułem.

Zależy z której strony patrzysz ;) Na komfort będzie miał większy wpływ materiał, karbonowa sterówka dużo lepiej tłumi drgania na kierownicy niż aluminiowa. 

13 godzin temu, clavdivs napisał:

Karbonowa rura sterowa ma niewielki wplyw, a już na pewno w pochłanianie drgań. 

Ma wpływ, może nie tak duży jak karbonowy vs aluminiowy widelec ale ja odczułem różnicę. 

 

10 godzin temu, oxygen35 napisał:

Czy w takim razie śmiało mogę zamawiać Vento 3.0 w rozmiarze L?

Wg. Strony Krossa wymiary Vento 1,2,3 są takie same dla konkretnych rozmiarów więc pewnie L będzie dobry dla Ciebie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, lor3ddr8d napisał:

Zależy z której strony patrzysz

Nie, nie zależy od której strony patrzysz w zakresie pojęć rowerowych. Standardem tak jak pisałem było 1 i 1/8 Cala, a potem weszła rozszerzona rura w dolnej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skom25 napisał:

Nie, nie zależy od której strony patrzysz w zakresie pojęć rowerowych

Ja patrze z góry i dla mnie jest zwężana. 

 

 

Teraz, iiipablo napisał:

Tapered z angielskiego tłumaczy się jako zwężana i takie pojęcie jest najczęściej używane :P

Dokładnie: od czasownika taper - "zwężać się ku końcowi"

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, 

Rower kupiony ALE pojawił się inny problem(?)

 

Mianowicie, po przywiezieniu roweru i wyprowadzeniu go na światło dzienne( w sklepie było słabe oświetlenie) zauważyłem kilka rzeczy. 

- lekkie obtarcie na ramie (być może od linki, podczas transportu?)

-obtarcie na przedniej oponie (widoczne na zdjęciu)

- jakiś mały odstający kawałek plastiku na osłonce linki (być może to on zrobił obtarcie?)

I teraz kluczowe pytanie: czy są to rzeczy, na które po prostu nie powinienem zwracać uwagi(bo nie są poważne), czy są na tyle znaczące, że powinienem w poniedziałek oddać rower z powrotem do sklepu?

Nie wiem co o tym myśleć...
 

IMG3156JP_qsewaaw.jpg

IMG3163JP_qsewaar.jpg

IMG3162JP_qsewaax.jpg

IMG3161JP_qsewaan.jpg

IMG3160JP_qsewaae.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama: Ciężko będzie teraz udowodnić że tak było. Normalnie można by się było trochę targować.

Pancerz: Olej temat. Pewnie z przyzwoitości i tak wymienisz te pancerze po sezonie, bo na ogół te fabryczne są kiepskie.

Opona: Tu zdecydowanie bym żądał wymiany, kiepsko to wygląda. Dodatkowo w szosie pompuje się do bardzo wysokiego ciśnienia, więc takie uszkodzenie budzi moje obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...