Skocz do zawartości

[Skrzypienie] Buty, pedały, a może coś innego


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem ze skrzypieniem / trzaskami podczas jazdy rowerem. Problem byłby błachy gdyby nie fakt, że ogólnie ciągnie się już... niemal 3 lata i na 3 różnych rowerach.

Tak, a dźwięk ciągle ten sam. To takie skrzypienie z lewej strony, przy pewnej (optymalnej dla mnie) kadencji, słyszalne przede wszystkim gdy nogę lewą mam w okolicach godziny 6-7, czyli gdy przy pedałowaniu zaczyna wracać do góry. Ogólnie właśnie dziwne jest to, że problem istnieje, choć w długim czasie zmieniałem rowery, zmieniały się komponenty i tak podsumowując:

 

1. To nie suport, tego jestem pewny.

2. Myślałem, że to siodełko, bo przekładałem je z poprzedniego roweru - Selle Italia G2 Gel Flow. Ostatnio czyściłem jego mocowanie ale nie pomogło.

3. Przerabiałem kilka pedałów, wszystkie Shimano: XT M780, jednostronne A600 (x2), M520 i obecnie używane M540 (x2)

4. Korba jest ok, śruby kominowe też

5. Miałem różne buty, najpierw jakieś podstawowe Shimano, potem XC7, teraz Bontrager Espresso

6. Nie zaczepiam nogą np. piętą o ramę, to jest ok

7. Nie skrzypią mi kości ;) 

 

Podczas jazdy jest to uciążliwe, przestaje gdy choćby delikatnie ruszę lewą nogą (na chwile, potem znów zaczyna). Na stojąco rzadziej, ale też jest - i tutaj wydaje mi się, że można wykluczyć siodełko, skoro w tej sytuacji też się zdarza. Poza tym, jak już skrzypi konkretnie to mam wrażenie jakiegoś oporu na lewej stopie, jakby blok mi ściągał nogę.. nie wiem jak to wytłumaczyć, zresztą nie zdarza się często. Jeśli wypnę nogę z SPD i będę jechał opierając się na pedale "na luzie", to nie skrzypi. 

 

Sam nie wiem co jeszcze sprawdzić i jak to zrobić. Może to po prostu zlepek np. mojej budowy ciała + danego typu pedałów? Brzmi to jakoś abstrakcyjnie, no ale skoro wymieniałem różne rzeczy a to skrzypienie nadal pozostaje, to nic mnie już chyba nie zaskoczy. Może jakoś obkleić od spodu but taśmą, za wyjątkiem bloku. Ewentualnie może zmiana pedałów na też SPD, ale nie shimanowskie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...