Skocz do zawartości

[napęd] Zestaw: manetka Sram NX Grip Shift 11-sp + przerzutka Sram NX 1x11 + kaseta SunRace 11-46t?


kima_141

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Chcę zrobić napęd 11-rzędowy, który wykorzystuje manetkę obrotową i kasetę z największą zębatką 46t. Co do manetki, jedyną dostępną opcją (z tego co udało mi się wyszukać) wydaje się sramowski NX Grip Shift. Chcąc dobrać do tego przerzutkę również mam bardzo małe pole manewru, tutaj prawdopodobnie również byłby to model NX.

Ale mały znak zapytania pojawia się w miejscu współpracy takiej przerzutki z kasetą 11-46t, a na takim zakresie właśnie by mi zależało. Jak dobrze patrzę, to przerzutki kompatybilne z Grip Shiftem (NX, GX) mają oficjalnie zalecane 42t. Z drugiej jednak strony znalazłam dużo opiniii i testów, że da się to łatwo wyregulować śrubą na 46t i ludziom śmiga.

Przykładowy film na youtube, tylko z GX 1x11 i kasetą SunRace 11-46: https://www.youtube.com/watch?v=34MyRmAbnUw (około 1:12 pokazane)

Dobrze to wróży? Ewentualnie, jeśli ktoś zna przerzutkę do takiego zestawu zalecaną pod 46t to proszę o propozycję! Inaczej chyba nie będę mieć wyboru i trzeba będzie wypróbować na własnej skórze.

EDIT: jeśli to ważne to mam na korbie tarczę 32t narrow wide

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to działać na gx/nx pod 11rzędów z kasetą 46 ząbków, natomiast z swojego doświadczenia polecam przerzutkę eagle, który doskonale obsługuje 46t i działa z manetkami pod 11 rzędów.

 

btw. jakbyś był zainteresowany mam przerzutkę gx eagle w stanie bdb na sprzedaż , która właśnie chodziła na 11-46 od shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się składa, dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. siejak1 dzięki za propozycję ale raczej wybiorę przerzutkę nową ze sklepu.

6 godzin temu, erzurum napisał:

w specyfikacji sram podaje 42 zębów bo przecież w napędach 11 rzędowych nie stosuje większych kaset to co mieli napisać? :)

No właśnie też mi to przez myśl przechodziło :laugh:

Jakbyście jeszcze mogli to proszę polećcie jakieś modele łańcuchów pod taką kombinację, najlepiej tak do 100zł jakby coś fajnego się znalazło. Mile widziana też spinka pod narrow wide w zestawie z łańcuchem, co by się w miarę łatwo ściągała. Całkiem wstępnie patrzyłam na KMC X11.93 (około 80zł) ale to chyba przez to, że jego naprzemienny srebrno-czarny kolor mi się spodobał. Nie wiem tylko czy jego spinka Missing Link się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...