Skocz do zawartości

[rozmiar ramy] Specialized Tarmac


Marcin_321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc.

Mam dylemat odnośnie zakupu szosy. Mam dostępny "fajny" sprzęt w promocyjnej cenie

https://www.specialized.com/pl/pl/tarmac-expert/p/133929?color=239639-133929

ale w rozmiarze 54

Mój wzrost 178-179 cm, długość nogi 87 cm

Z tabeli rozmiarowej Spec-a powinienem kupić rozmiar 56, no ale nie ma....

Pomiędzy rozmiarem 54 a 56 różnice są rzędu 1 - 2 cm, wiem, to wszystko rzutuje na geometrię roweru.

Siodełko cofnąłem przed przymiarką 10 mm, mostek przedni też o tyle mogę wydłużyć - jeżeli kupię rozmiar 54.

Poniżej zdjęcia mojej osoby na rozmiarze 54 - spec czerwony, i dla porównania na innym modelu Tarmac-a w rozmiarze 56... znaczącej różnicy nie czuję.

Posiadam Speca Crux-a w rozmiarze 54, i jeździ się lux, do tej pory szosę też nim jeździłem, mtb to Epic - rozmiar M, choć na mój wzrost L jest polecany, ale po jeździe próbnej wydawał mi się za duży.

Mam zamiar nabyć ten rozmiar 54 - i pojechać na Bike fitting od razu... czy popełnię duży błąd ???? Czy z czasem odczuję ten mniejszy rozmiar ???

Proszę o rady > PS. Nie interesują mnie inne marki, trzymam się speca od jednego dostawcy, więc za wypowiedzi typu że rower ten nie jest wart tych pieniędzy z góry dziękuję,

Czerwony - 54

Czarny - 56

 

 

Spec 56.jpg

Spec 54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...