Skocz do zawartości
  • 0

Kupno roweru MTB - jakie obręcze


Gość Tarjei

Pytanie

Cześć, planuję kupić rower MTB i mam nawet pewne modele na oku, ale chyba w pewnej kwestii przydałaby mi się jakaś podpowiedź. Jeżdżę około 80%/85% czasu w terenie (przeważnie lasy, czasami polne i szutrowe drogi) a asfalt jedynie dojazdowo. Teren ten jednak nie jest specjalnie ciężki, to nie góry, choć oczywiście bywają odcinki kamieniste, dziurawe, czy po prostu ze sporą ilością korzeni. Jak już wcześniej wspominałem, mam na oku dwa modele - jeden ma obręcze WTB i19 TR, natomiast drugi ma obręcze WTB i29 TR. Z tego co wyczytałem na internecie wynika, że przy obręczy o szerokości wewnętrznej 29mm opony węższe niż 2.3 źle się układają i mogą być nawet niebezpieczne przy ostrych zakrętach, czyli wybierając rower z obręczami WTB 29 musiałbym korzystać z opon o szerokości min. 2.3, a najlepiej 2.4 I w tym tkwi cały "problem" - czy przy takim terenie w jakim jeżdzę tak szerokie opony mają sens? Rowerek z szerszymi obręczami jest lepiej wyposażony, dlatego chętniej zdecydowałbym się właśnie na niego, ale czy takie opony, w jakie musiałby być wyposażony nie są przeznaczone do jazdy w bardzo ciężkich warunkach i czy nie przeszkadzałyby dużymi oporami w lżejszym terenie? Byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź, bo nigdy nie jeździłem na takich oponach (mój rozmiar opon to przeważnie 2.10) i nie za bardzo wiem jak to z nimi jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...