Skocz do zawartości

[Amortyzator] Wyjęcie jednej sprężyny, bezpieczne?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie bezpieczeństwa wprowadzenia zmiany w amortyzatorze przednim. Posiada on dwie identyczne sprężyny w obydwu goleniach. Odczucia z jazdy są takie, że amortyzator jest twardy, nie wybiera przeszkód tak, jak powinien i nigdy nie dochodzi do końca (ciężko nawet zejść do połowy). Po próbnym wyjęciu sprężyny z jednej strony, amortyzator pracuje zdecydowanie lepiej. Czy jest to bezpieczne pod względem zużycia, żeby w jednej goleni była sprężyna, a w drugiej jej nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze to bedzie cos podstawowego, to mozesz zrobic opcje, pozostawienia obu sprezyn a wywalenia z nich gumowych odbojnikow, takich walkow.

Tlumienia tam nie ma zadnego, wiec nic to nie zmieni a powinien pracowac wiekszym skokiem.

Jezeli to zrobisz i nie masz efektow, to wywalasz calosc z jednej goleni. Dalej za twardo to z pozostalej sprezyny wywalasz, badz skracasz gume.

Taka rzezbe musialem robic synowi kiedys pod 30kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Tak, to najzwyklejszy amortyzator, akurat nie zgodzę się z krótką żywotnością, ponieważ używam go już z 10 lat i po serwisie - rozebraniu wszystkiego, wyczyszczeniu, nasmarowaniu i wyjęciu jednej sprężyny pracuje bardzo dobrze (na moje potrzeby), pracuje całym zakresem i świetnie wybiera przeszkody typu korzenie. Obawiałem się tego, że po modyfikacji będzie nierównomiernie się zużywać. Jeśli tak nie jest, to w porządku. Te gumowe elementy w amortyzatorze nie są zbyt duże, amortyzator na moją wagę ugina się maksymalnie do połowy, nie sądzę, by pozbycie się ich pozwoliło uzyskać pracę na pełny zakres. Dziękuję za pomoc, zostawię w takim razie jedną sprężynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie te gumy byly na jakis 70% dlugosci sprezyny, wyjecie ich spowodowalo to co pisalem. Amor mial miec 100m skoku a pod moim walnieciem uzyskiwal 6-7cm, pod synem 3? Po redukcji srodka pracowal plynnie 7-8cm, przy dobiciach do 10cm bez stukniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skom, jak bylby to elatomer to bym napisal. Bawilem sie nimi juz cwierc wieku temu, a w marketowych widlach masz nazjwyklejsza twarda gowniana gume i nic wiecej. Kolo elastomera np typu MCU to nawet nie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...