Skocz do zawartości

[amortyzator] duro d...


zido

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam tak forum, patrze a tu nie ma recenzi "legendarnego" i wzbudzającego wiele kontrowersji amortyzatora firmy SR suntur - model Duro D. Chciałbym sie dowiedzieć jak innym chodzi... mam nadzieje ze ktos na forum go posiada, bo chyba połowa rowerów do EX go ma ;)

*********************************

To ja napisze pierwszy:

Mam duro jakieś 3-4 tygodnie. Jezdziłem w różnych warunkach zaczynając od mrozu przez deszcz koncząc na słoneczku i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Skacze, jezdza po lesie, szosie i chodzi ładnie w każdym terenie. Jeszcze nigdy go nie dobiłem :030: na razie nie narzekam na jego prace. Przeszła mi przez głowe myśl tuningu, ale zniechęciłem sie po przeczytaniu pierwszego punktu poradnika:

Gwarancję możemy teoretycznie potargać ponieważ ingerujemy w mechanikę amortyzatora na co producent nie zezwala, ponieważ nie jesteśmy wyspecjalizowanym serwisem.

Poczekam jeszcze te 2 lata, a potem sie za niego zabiore, o ile dożyje ;) amor i ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mojego duro kupilem w lutym i poza wytarciem goleni nic z nim nie robilem, dopiero niedawno wymienilem olej w tlumiku na rzadszy i calkowicie wywalilem elastomer, praca byla lepsza jednak nadal bylo to bardzo mizernie. PrzYpadkowo spodkalem Andrewa na jego kokainie ze stuningowanym duro i to byl szok, jego amor chodzil jak maselko, po prostu pieknie.. nigdy bym nie powiedzial ze duro moze tak rewelacyjnie chodzic i to mnie zmotywowalo do tego aby w ta niedziele przeprowadzic bardziej kompleksowy tuning :) zwiekszylem skok do 145mm wywalilem uszczelke z tlumika, olej jest wymieniony na rzadszy i zalalem olejem obie golenie przez co amorek sie ladnie smaruje i chodzi plynnie. jakbym mial ocenic jego dawna prace to dalbym mu 2+ a zima 1+ :D natomiast amorek Andrewa bez watpienia 6 :P po tuningu swoj oceniam na 5 i jestem w pelni zadowolony, aha dodam ze juz nie istnieje dla mojego amora problem zimy :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, widzę neo6, że Ci się spodobała praca mojego Duro:):):) Możemy się zgadać w któryś weekend, to pokażę Ci kilka rzeczy,które warto poprawić, żeby amorek chodził jeszcze lepiej. Ja niedługo się swoim zajmę, tzn wywalę uszczelki marzocchi a wcisnę Evil Genius II od nixona. Kosztują 60zł, ale chyba się szarpnę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Niestety tego ja nie mego powiedzieć o moim duro ... pękł mi buster i korona ... i sam nie wiem jak to zrobiłem ale wyrwałem w nim hak pod tarcze :)

Teraz poszukuję dolnych goleni ... jeżeli ktoś posiada to proszę o kontakt na gg: 2601698

naprawdę na amorku nie szarżowałem a jednak się rozpip*ył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

nie chce zakładać nowego tematu więc pisze tu a mianowicie zrobiłem właśnie tuning mojego duro praca jest lepsza i wszytko git tylko zauważyłem że w prawym korku (pomiędzy plastikiem a nakrętką) pojawia się niewielka ilość oleju olej pojawia się gdy siąde na rower i troche pouginam amortyzator przewróciłóem rower do góry nogami stał chwile ale wtedy olej się nie pojawił.

 

Sory że odkopałem stary temat ale jak możęcie to pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...