Skocz do zawartości

[szybkie zamknięcie rowerowe] proste i szybkie zamknięcie


Krzysiek88

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie jest najszybsze i najprostsze zamykanie rowerowe? Chodzi o zwykłe zostawienie roweru pod sklepem czy kościołem na godzinę, 5 minut, 20 minut ..., bez zabawy w przeplatanie linek itp. zaparkowanie, cyk, kluczyk do kieszeni i tyle? Kiedyś tam linke uzytkowałem i poza tym nie mam pojęcia co by było najlepsze,  to było by dla mojej matki, dlatego bez zbędnych ceregieli, wydaje mi sie, ze chyba podkowa by byla czyms takim? Jeżeli moja sugestia jest sluszna, to podkowa nada się do każdego roweru żeby ją zamontować? przypuszczam ze pod siodelkiem sie ja montuje, jest tam taka blaszka ze tak to nazwe jak sie rozchodza tylne widełki/widelec, dobrze mysle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek88

Co do możliwości zamontowania blokady tylnego kola, to najlepiej odwiedzić sklep i sprawdzić, swego czasu były  blokady, które można było zamontować nawet do górala>
Zabezpieczanie jest ciekawe, ale raczej mało parataktyczne, bp chroni tylko przed odjechaniem  nie kradzieżą, lepiej łańcuch np axa cherto compact 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja potrzebuje właśnie takie że zostawiam rower bo ide na 5 minut do sklepu, ewentualnie z dopinaną linką. 
Może ktoś podpowie, bo mam dwa rowery i potrzebuje do nich te podkowy, czy u mnie w ogóle da się zamontować? Kurde przeglądam zdjęcia i jutub i wiem, ze chodzi o jakies dziurki w ramie ale za cholere nie wiem na 100% ktore to te dziurki trzeba miec. 

Rowery mam z takim czyms, i co? moze ktos sie wypowie czy montaż mozliwy czy tylko ten kombinowany na paskach czy cuś

30jjnzd.jpg

vwqtqh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem w sklepie internetowym, w zasadzie udzielono mi błędnej odpowiedzi - teraz to wiem, ale zarazem naprowadzono mnie w pewien sposób i kupiłem dwie takie podkowy, jedna montowana na specjalnie dziury w ramie - w tylnych widełkach, jest to najczęstszy rodzaj podków, najczęstszy system montażu, druga montowana do takiej blaszki którą mają niektóre rowery - ta blaszka łączy tylne widełki mniej więcej w miejscu jak bagaznik jest tez mocowany, udało się znaleźć podkowe właśnie ze śrubami bezpośrednio montowanymi w otwory w tej blaszce i to w normalnej ceniej, wcześniej sugerowano mi extra adapter plastikowy na zasadzie trytytki i gwintu za 30zł (szkoda gadać), ów adapter miał zastąpić brak dziur w tylnych widełkach. Na tą chwilę jestem zadowolony, choć dopiero co założyłem, szukałem czegoś co pozwoli mi zabezpieczyć rower  gdy będę miał go w zasięgu wzroku lub pod sklepem na jakiś czas. dziękuje za wpisty rowerzysta01, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...