Skocz do zawartości

[Katowice -Wenecja] Lipiec 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem Michał, mieszkam na Śląsku w małej wsi pod Jastrzębiem, blisko czeskiej granicy.

W lipcu, mam zamiar pojechać rowerem szosowym do Wenecji, na drogę przewiduję jakieś 7 dni, termin jest dosyć sztywny, urlop dostałem od 24 czerwca do 12 lipca i trzeba sie wyrobić w tym terminie. Byłoby mi bardzo miło gdyby znalazła się jedna lub dwie osoby, które chciałyby pojechać na taką wyprawę. Oczywiście wiąże się to z pewnymi kosztami: noclegi (tanio, ale wiadomo bez dziadowania - hostele, tanie motele, pokoje wieloosobowe), wyżywienie a także jakieś 2-3 dni w samej Wenecji (przecież nie po to pojedziemy prawie tysiąc km żeby nie poszwendać się po mieście). Szanowny Towarzyszu/Towarzyszko, nie musisz być ze Śląska, chodzi mi tylko o to, że z Wenecji do Polski da się dojechać pociągiem z jedną przesiadką w Wiedniu. Tak dokładnie do Wenecji jedziemy rowerami a wracamy pociągiem. Powody: nie chce mi sie drugi raz robić tej samej trasy, drugi - koszty, trzeci - mam ciężką pracę i chce jeszcze odpocząć w domu.

Ekwipunek: zabieram jeden 18 litowy plecak, im bardziej na południe tym cieplej, więc nie ma potrzeby zabierania pół domu, a czego będzie brakować to się dokupi. Szanowny towarzysz zrobi jak będzie uważał.

Trasa: https://www.google.pl/maps/dir/Połomia,+Polska/Wenecja,+Włochy/@47.7007228,13.1700686,7z/data=!3m1!4b1!4m17!4m16!1m5!1m1!1s0x471152236b148479:0x2aa89b2281c6e452!2m2!1d18.558463!2d49.9885889!1m5!1m1!1s0x477eb1daf1d63d89:0x7ba3c6f0bd92102f!2m2!1d12.3155151!2d45.4408474!2m2!1b1!2b1!3e0

Oczywiście możemy to zmodyfikować, ale jest to najkrótsza trasa i uważam, że warto jej się trzymać. Nie mam jeszcze zarezerwowanych noclegów, ważne jest to żebyśmy zrobili to jednocześnie żeby uniknąć komplikacji w stylu, że dla kogoś zabrakło noclegu, oczywiście osobne pokoje. 

Przykładowe miejscowości z tanimi noclegami po kolei według trasy: mój dom, Hranice, Pohorelice, Melk, Trieben, Feldkirchen, Gamona, Wenecja, niektóre odcinki to plus minus 100 km, niektóre 140 km. Musimy się trzymać dostępności noclegów. Uważam, że mam dobrą kondycje, jednak 6 lat pracy na kopalni troche zaszkodziły moim płucom i czasem brakuje mi tlenu. Jedziemy na wakacje dlatego nie walimy 40km/h tylko spokojne tempo 25 km/h.

Dwa słowa o mnie, mam 29 lat, amatorsko jeżdżę rowerem od 4 lat, najdłuższa trasa 686 km w 4 dni (Świnoujście). Jetem uprzejmy, kulturalny, spokojny, zorganizowany, pomocny, nie jestem kłótliwy, da sie ze mną dogadać, jestem otwarty na pomysły. Jestem odrobinę ekscentryczny. Jeśli ma to dla kogoś znaczenie, nie pije alkoholu.

Zainteresowanych proszę o pisanie na konto forum, po takiej wiadomości skontaktujemy się telefonicznie. Czekam dwa tygodnie na odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...