Skocz do zawartości

[Opony] Opona 29" 2.2 dla obręczy o szer. wew. 22 mm


Szary_wolf

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, cervandes napisał:

Drobny bieżnik się zapycha, nieważne jaki by miał kształt. Opona na mokre i błotniste musi mieć sterczący bieżnik z masą miejsca między klockami.

Ciekawe. Patrząc na typowego 'błotniaka' od Vittori, czyli Gato2, widzę tu klocki niewiele wyższe od Mezcala, i znacznie gęściejsze niż np. w Barzo, które mam. Jak dla mnie to głównie kwestia rodzaju gumy, a z tego co piszesz to temu Mezcalowi w tej materii bliżej do opony trekkingowej, niż do typowej opony XC. Nie spodziewam się nadzwyczajnych właściwości Mezcala w błocie, a że bieżnik się zapycha to przypuszczam bo miałem Saguaro i ta opona potrafiła zalepić się byle czym - nawet wilgotnym piaskiem :D o śniegu czy błocie nie wspominając. Dla porównania na tyle do kompletu miałem Race Kinga RS i jadąc po śniegu, Saguaro miało średnicę opony od fat bika, a Race King był czysty:huh: Dlatego też się pytam do czego ten Mezcal tak się klei jak jest mokro, bo w terenie po za błotem/śniegiem są jeszcze mokre korzenie, kamienie czy liście... 

zm_20171002-140153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to TYPOWY błotniak tylko opona wyścigowa na mokre warunki... Wg Vittori:  Gato is a no-compromise race tire, aimed at riders who demand grip and low rolling resistance in wet conditions. The circumferential channels cut into the terrain, and guide debris away from the center line. Snow-tire derived siping keeps the knob flexible at the surface, allowing for maximum traction on wet roots and rocks. A z tego co czytałem to w błocie też zachowuje się świetnie i dobrze się oczyszcza - ale w glinie pewnie by poległa :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...