Skocz do zawartości

[~3000zł] Cross lub mtb, las, ścieżki, asfalt


ILC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kiedyś tu sporo pomagałem ale wypadłem z rytmu i teraz totalnie nie znam rynku po kilku miesiącach przerwy i potrzebuję Waszej pomocy. Jaki rowerek typu cross lub mtb (aktualnie kellys magic master), rama ~18-19", koła 27'5-29", szerokość opon max 1.9 bo na takich jeździ mi się najlepiej. Na użytek po lesie ale bez szaleństw, szuter, ścieżki polne, górskie większe kamyczki też ma wytrzymać, asfalt.
Cena około 3 tysięcy, mogę dołożyć jak będzie warto. Amortyzator najlepiej powietrzny (aktualnie raidon air), hamulce hydrauliczne, klasa osprzętu typu deore, slx.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na Cube Attention SL : https://allegro.pl/oferta/rower-cube-attention-sl-29-2018-rama-19-grey-slask-7060605296 Niezły osprzęt, amortyzator powietrzny. Szerokością opon bym się nie przejmował, można zawsze wymienić, a jak się zafiksujesz na 1,9, to sobie mocno ograniczysz wybór, bo większość rowerów mtb 29er ma opony 2,25. Jeżdżę na podobnym rowerze (Cube Ltd Pro 29er), do wymienionych przez ciebie zastosowań (las, polne ścieżki) sprawdza się lepiej niż cross, głównie za sprawą szerszych opon. Amortyzator z większym skokiem też się czasem przydaje w trudniejszym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tańsze modele Cube, takie jak Attention mają bardzo rekreacyjną geometrię. Co do "odchudzonej" ramy, to nie wydaje mi się żeby ramy w crossach były duże lżejsze niż w mtb. W crossie raczej nie zmieścisz opon 1,9. Maksymalnie wejdą w okolicach 1,7, fabrycznie są montowane 1,5 - 1.6 . Do lasu jest to trochę mało. Mam porównanie, bo przez wiele lat jeździłem crossem Treka (stary model 7200). Jeżdżę nim dalej (wymieniłem widelec na sztywny), ale głównie po mieście. W lesie znacznie lepiej sprawdza się właśnie rekreacyjny mtb 29er.. Największa różnica jest jak trafi się piach albo nierówności (korzenie, koleiny). Na crossie też się przejedzie, ale wolniej i mniej wygodnie niż na 29erze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...