Skocz do zawartości
  • 0

Tania korba


Gość Andrzej

Pytanie

Gość Andrzej

Najtańsza korba ze zintegrowaną osią jaką znalazłem to fc-mt300. (140zł) W założeniu powinno być lepiej/sztywniej niż umierająca stara stx

Ciężko znaleźć jakiekolwiek opinie, więc pytam tu: nadaje się do spokojnej jazdy terenowej plus miasto?

Rower użytkowany cały rok, przebiegi roczne ~4-5tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej

"składak" mtb '26 3x9 na ramie accenta,

Jeździ wszędzie gdzie daje radę właściciel, a że właściciel stateczny to używa zgodnie z przeznaczeniem - "lekkie" mtb plus skromne przebiegi miejskie.

Stara korba to już bez znaczenia bo naprawdę schodzi, ona ma nabite kilometrów jak passat b5 w dieslu, nawet nie chodzi o dostępność koronek, kwadraty - żyletki zaraz przestaną produkować, a jeden z gwintów ma więcej "loktajta" niż zwojów. Ale zaspokoję ciekawość model to fc-mc36.

Budżet skromy, chcę sztywną oś bo mam łożyska chyba nawet 3 komplety no i wymienne blaty też obowiązkowo - stąd pytanie o tą mt300 bo za bardzo alternatywy w tej cenie nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo taka jak mówisz, albo kupić używaną w bdb stanie ( ale dużo lżejszą i sztywniejszą ) np:

https://www.olx.pl/oferta/korba-shimano-deore-lx-fc-m580-175mm-hlii-CID767-IDxe6M6.html#73c6b03c91

musisz pamiętać o przedniej przerzutce, która powinna mieć pojemność 22 zęby ( 22 t ) różnica środek-góra 12 t. Korba która masz ( fc-mc36 ) ma blaty 42/32/22 i przednia przerzutka która masz może nie obsługiwać poprawnie korby 44/32/22. Może się zacinać/klinować łańcuch przy przerzucaniu środek-góra lub/i niepoprawnie ( niechętnie ) zrzucać ze środkowej na najmniejszą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...