Skocz do zawartości

[budżet 3500zł] Wymiana level b2 na co?


arur

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

 

 Mam krossa levela b2  Zrobiłem nim około 400km i muszę z nim jechać na serwis bo pare rzeczy muszą naprawić/usunąć. Lubie bardzo jezdzić po gorkach:-) takie wypady 20-30 km naprawde sprawiaja mi przejemnosc. Za tego levela b2 (rozmiar L) jeszcze bym jakies fundusze wzial i chcialbym sobie kupic cos z lepszymi biegami i lepszym amortyzatorem, fajna sprawa blokada przy kierownicy. Szukalem jakiejs używki do 3 tys ale boję się że bedą wyjeżdzone... i tak będę musiał coś do niego dołożyć wiec szukam nowego. Podoba mi się merida big nine 500 ale chyba lepszy jest kross level b8 2018 a nie wiem czy już jest wyprzedaż rocznika czy jeszcze poczekać bo tego b8 proponują mi za 3600 z wysyłka. Mam 192cm wzrostu i 78 kg wagi i patrząc na tabele to rozmiar L chyba będzie dobry.  Raczej nie zamierzam nigdzie startować ale może kiedyś sprobuje jak to jest:-) Małe dzieciaki mam w domu i cieżko z czasem ale fajnie gdzieś wyskoczyć w górki a mam ich sporo w mojej okolicy. Widzę że czym więcej jeżdżę to forma delikatnie wzrasta co bardzo motywuje. Możecie mi doradzić czy warto wymienić rower? czy może następny sezon jeszcze pojeździć na tym b2 a za rok zmienić? jeśli tak to czy do 3600 kupie coś lepszego?

 

Pozdrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle że za 3600 kupisz ok rower nowy lub super rower używany, a jak pójdziesz obejrzeć z kimś kto się jakkolwiek zna na rowerach to nie sposób się naciąć, tak naprawdę najważniejszy jest widelec (aby nie był wytarty czy inaczej uszkodzony fizycznie, to widać na pierwszy rzut oka) oraz rama (by nie była pęknięta) wszystko inne łatwo wymienić i może być argumentem do sporego obniżenia ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj modelu konkretnego (choć też tak można) bo właśnie się pogubisz, ustaw po prostu na OLX wyszukiwanie w kategorii rowery w odległości jaka ci pasuje i ramach kwotowych np. 2000-3000 to odfiltruje większość dziadostwa, no i parametr używane odfiltruje kolejną większość słabych rowerów. Ew. dodaj słowo kluczowe w wyszukiwarce np. Rock Shox czy Manitou z szukaniem w opisie, ale pełno jest syfu z hasłami do wyszukiwarki w tytule nie mającymi nic wspólnego z tym ogłoszeniem. 

Jest to dość długotrwały proces jak chcesz coś konkretnego (np. ja potrzebowałem ramę S i zamortyzator Manitou na kołach 27,5, w większych rozmiarach ciągle są super oferty, a ja polowałem 4 miesiące aż znalazłem udeał- tylko koła do zmiany i kierownica z wąska :) ) ale zawsze skuteczny. 

Np taki fajny rowerek jest na sprzedaż, nie wiem czy tobie pasuje bo ten jest trochę bardziej na zjazdy nastawiony niż typowy XC bo skok 120 ale ma super bajer sztycę regulowaną i w miarę dobre koła. https://www.olx.pl/oferta/specialized-rockhopper-pro-evo-650b-CID767-IDvzbzR.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda marka ma jakieś ale czytając fora. Zaczynam zabawę z rowerem i podstawowe pojęcia już znam. Ale każdy chwali co innego. Szukałem meridy big nine 500 ale jak była już rama podemnie to starszy rocznik itp. zawsze coś. dlatego myślałem o tym B8 gdyż ma dobry amor, dwie sztywne osie, obręcze już 23 no i napęd 2x co by mi bardzo odpowiadało bo w swoim teraz mam 3x8 i ten ostatni blat według mnie zupełnie zbędny nie wiem po co dali takie przełożenie, nie wiem jaką trzeba mieć formę aby brakło przełożenia na max prędkości:-D Pierwsze myślałem ze wymienię napęd w moim ale to już 1000zl i następny 1000zł na amor i doszedłem do wniosku ze może lepiej wymienić rower:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze też przejrzeć dział sprzedam od forumowiczów. np

z nówek warto brać ofertę na http://www.arkus.sklep.pl/rower-kellys-gate-30-2018-p-11448.html sztywne osie i sprzęt niezle ogarnięty.

Odpowiedz innej linii na Gate http://www.arkus.sklep.pl/rower-kellys-desire-50-2017-p-10353.html 

Możesz tez spóbować wynegocjować rabat na http://www.arkus.sklep.pl/rower-kross-level-80-2018-p-11091.html o ile nie oni dają ten wspomniany rabat (co jest ok propozycją)

jesteś wysoki ale nie cięzki, sztywne osie się przydadzą u Ciebie bo bedzie wyginać koła ;) pod Tobą. Warto iść w promocje bo teraz większe rozmiary jeszcze są na stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to dobra oferta?

 

Kross Level B7-stan idealny! Xt,SLX,Deore.(Nie Trek,Giant,Cube,Kellys)
https://www.olx.pl/oferta/kross-level-b7-stan-idealny-xt-slx-deore-nie-trek-giant-cube-kellys-CID767-IDvZ1tL.html

Zostanie funduszy na ew. wymiane czy lepiej nowy rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek jest daleko wiec tylko wysylka ale to nie problem ale martwi mnie wytarta korba od butow a gosc pisze ze ma okolo 500km przejechane no i oponki tez wymienione a stare moze dorzucic. Pierwszy wlasciciel. Dzwine tez ze piasta tyl wymieniona i to nie w serwisie bo rower kupil w zywcu a on mieszka w mielcu i mu sie nie oplacalo jechac tak daleko na serwis. Czego fotke moze jeszcze warto zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba niestety wyciera się już po 300km (wiem z własnej ręki) opony może zmienił bo mu nie pasowały a piasta zmieniona to według mnie jak najbardziej na plus, XT jest nie do zajechania. Widelec nie wytarty więc nie był katowany, jeśli przebieg większy niż pisze to przednia piasta może być padnięta (bo to słaby sprzęt) 

Zdjęcia wszystkie co potrzeba są, nie widzę tam nic co mogłoby być problemem, kaseta nie zjechana, łańcuch myślę warto zmienić profilaktycznie na nowy, poza tym jeśli się znajdzie jakąś wada ukryta w stylu pękniętej ramy (w co wątpię bo cena normalna) to zwykle wystarczy postraszyć policją by oddali kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój kupowałem od mojego dobrego kolegi który rozwalił sobie plecy i przestał jeździć po roku używania. Przejechał na nim około 1000km i miał już wytarte siodełko i gripy/chwyty. Przyglądając się temu rowerowi z aukcji te rzeczy w nim wyglądają dobrze więc byłbym w stanie uwierzyć w deklarowany przez sprzedawcę stan roweru/przebieg.

Mogę CI zrobić zdjęcie jak to u mnie wygląda i niech ktoś się wypowie ale wydaje mi się, że są to zwykłe szybkozamykacze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednią możesz sobie sprawić przy okazji lepszego widelca i koła przedniego za oszczędzone pieniądze, na tył według mnie zbędny bajer przy sztywnej ramie.

Ale jak ci bardzo zależy to ten rower nie jest dla ciebie, na zdjęciach widać że nie ma osi sztywnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, yoor45 napisał:

Nie zgodzę się co do rocznika. Tenn z olx jest z 2015. Model z 2016 miał inne malowanie ramy(a może i ramę, tego nie wiem) amortyzator powietrzny i właśnie sztywne osie :

Miałeś racje! zwracam honor:-) Ten z olx to 2015 a od 2016 roku już były sztywne osie, piasty deore, korba deore itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Po długich poszukiwaniach zakupilem Meride big Nine 500 lite 2019 5 miesięczna, przebieg około 300km. Udało się ją znaleźć 45 km odemnie :-) wyrwana za 3 tysie :-)

dziekuje za pomoc wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 koła można kupić znacznie lepiej, ale tu chociaż jest sensowna specyfikacja. Jednak prawie 5000 katalogowo za rower na podstawowych komponentach z XCR to totalne przegięcie... Inna sprawa że jak widelec zmienisz na lepszy (co w tym przypadku tanie nie będzie bo masz oś boost 110mm z przodu) w przyszłości to masz całkiem niezłą maszynę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Kross levela b2 więc dla mnie duża różnica w osprzęcie, sztywnosci, nawet amor jest może z niskiej półki ale to jest już powietrzniak a nie sprezyna. Naprawdę za 3 tysiące że znikomym przebiegiem nic innego sensownego nie było a rozmiar też był dlanie ważny mam 192cm. Brałem jeszcze pod uwagę x-calibra 8. Jedyne czego mi może będzie brakować to manetki do blokady amortyzatora z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...