Skocz do zawartości

[11s i 12s] Przejscie z 11s na Eagle - problem.


Koralowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakis czas temu przeszedlem z NX 11s na NX Eagle (Kross Rio). W zestawie 11s korba byla GXa z zebatka mocowana na 4 sruby wiec nie wiem jaki posiadala jakby offset. Obecnie zalozony Eagle na korbie xx1 i blacie 3mm (taka korbe kupilem zamiast NXa) zrzuca biegi pedalujac do tylu z 1ki i 2ki. Widac ze linia łancucha jest zbyt na zewnatrz. Czy 6mm offsetu pomoglo by az na dwoch biegach czy tylko zniweluje problem na drugiem biegu? Dodam, ze piasta to zwykly bebenek a nie xd. Piasta to nie boost, a wiec przesuwa sie kaseta do srodka ramy akurat 3mm. Na sbike podaja, ze blat na boosta ma 3mm offset, a drugi 6mm jest pod standard. Dlugosc lancucha jest dobrana dobrze. Przerzutka tez ustawiona idealnie, co prawda bez miernika SRAM, ale przeszlo mi tego troche przez rece wiec uwazam, ze jest igla. Hak prosty. Wydaje mi sie, ze moze brakowac ponad 5mm. Jest taka mozliwosc? Kolega ma korbe GX eagle 6mm, moglbym w sumie kiedys przelozyc. Moja to gxp, a jego to gxp dm. Czy sa roznice w suporcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Eagle ma dzialac pod dobrane przez siebie ramy. Czy to prawda? Lancuch gorny (biegnacy od kasety w strone korby) jest dosc napiety. Delikatnie popychajac go palcem zaraz przy korbie w strone ramy niweluje problem. Na oko offsetu brakuje jeszcze jakies +5mm, a nie jedyne 3mm, ktore da mi nowy offset w porownaniu z obecnym. Mozliwosc pada takze na lancuch, ktorym ma moze kilka ogniw mniej?

..skoro 1x11 dzialalo idealnie, teoretycznie 1x12 (na tej samej piascie) powinno pracowac identycznie. Problem albo w korbie, albo w dlugosci lancucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ramą to jakaś bajka...

W NX 1x11 nie miałeś koronki 50, która dodatkowo zwiększa skos łańcucha sama w sobie.

Mając korbę z zębatką direct mount możesz powiększyć offset tylko o 3mm. Żeby zrobić większy musiałbyś montować korbę z pająkiem i kombinować z podkładkami.

Tylko po co, jeśli SRAM zaleca linię 49mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...