Skocz do zawartości

[przerzutki] jak to ustawic?


Platek2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponownie wrzucam temat, gdyz ktos go mnie normalnie do smieci wyzucil...

 

opis problemu: jak przezucam biegi na ciezsze (tzn naciagam linke przezutki, chce uzyc trybow polozonych dalej od ramy) nie zdaze sie obejzec a lancuch wraca na swoje sytare polozenie. Mam tak w dzieczyny rowerze (znaczy sie ona ma) z tylu, ja mam z przodu. Rowery to stare angielskie kolarki (Raleigh czy cos podobnego), przezutka tylnia - Suntour jakis, przezutka przednia Shimano Exage 300 zx (bodajze, ta sama grupa co wspomniana korba w innym temacie).

Czy jest spowodowana taka postac rzeczy? Czy to sprezyna przutki jest za mocno napieta, czy manetki za slabo trzymaja? Moze wystarczy cos dokrecic, czy nasmarowac?

zasadniczo po zakupie rowerkow wszystko dzialalo w porzadeczku. Do czasu...

Prosze o pomoc doswiadczonych w bojach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie wrzucam posta, bo nie zuważyłem, że poprzednio napisałem w temacie o przeZutkach

 

Manetki bez indeksacji?

Miałem coś takiego z 15 lat temu w sis'ie Trzeba było mocniej skręcić manetkę, bo się taka "bieżnia z tarką" wycierała w trakcie używania.

Sprężyna z czasem naciąga coraz słabiej a nasmarowanie linek jeszcze bardziej ułatwi jej ściąganie łańcucha. IMHO pozostają tylko manetki.

 

Do postu poniżej: comment. Ja mam jeszcze dużo siły :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem z przezutka ... nie bede zakladal nowego tematu .. to zapytam tu ... co ja mam zrobic ...

z przodu mam 3 tarcze 32, 42 i 52 T a z tylu od bodajze 24 do 11 T . I z tych 24 przelozen moge jezdzic tylko na niektorych ... np najczesciej jezdze na 32 T z przodu i 13 z tylu ... wtedy jest ok ... i predkosc utrzymuje ok 30 km /h ale gdy chce przyspieszyc to nie moge wrzucic na 32 i 11 :/ bo mi trze lancuch o przednia przezutke . I musze miec wtedy conajmniej 42 na 12 , i jest juz za ciezko :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem z przezutka ... nie bede zakladal nowego tematu .. to zapytam tu ... co ja mam zrobic ...

z przodu mam 3 tarcze 32, 42 i 52 T a z tylu od bodajze 24 do 11 T . I z tych 24 przelozen moge jezdzic tylko na niektorych ... np najczesciej jezdze na 32 T z przodu i 13 z tylu ... wtedy jest ok ... i predkosc utrzymuje ok 30 km /h ale gdy chce przyspieszyc to nie moge wrzucic na 32 i 11 :/ bo mi trze lancuch o przednia przezutke . I musze miec wtedy conajmniej 42 na 12 , i jest juz za ciezko :/

Czy przypadkiem 32 z przodu i 11 z tyłu to nie jest pełen przekos? Tak się nie jeździ! Szkoda napędu. Nie używa się kombinacji mała tarcza z przodu, mała koronka z tyłu, ani duża z przodu i duża z tyłu. Zawsze dobieramy przełożenia tak, aby łańcuch był ustawiony możliwie jak najbardziej w linii prostej. Czyli jeżeli 11 z tyłu, to z przodu 52, itp.

Odpowiednikiem 32 przód i 11 tył będzie np. 42 przód i któraś ze środkowych zębatek z tyłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz.... u mnie 32T z przodu i 11 z tylu to wlasnie po lini prostej :) Nie wiem czym jest to spowodowane ... mozliwe ze ze dlugim wkladem suportu . :/ I jestem skazany na przelozenie 32 na 13- 12 . Bo na innych ociera a nastepne ciezsze to juz 42 na 11 ... na lzejszej ociera :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz.... u mnie 32T z przodu i 11 z tylu to wlasnie po lini prostej :( Nie wiem czym jest to spowodowane ... mozliwe ze ze dlugim wkladem suportu . :/ I jestem skazany na przelozenie 32 na 13- 12 . Bo na innych ociera a nastepne ciezsze to juz 42 na 11 ... na lzejszej ociera :/

Jeśli jest tak jak piszesz, to chyba tego nie wyregulujesz. To nie zostało zaprojektowane pod takie działanie ;) Nie słyszałem o takim przypadku wcześniej i lepiej niech się wypowiedzą mądrzejsi ode mnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...