Skocz do zawartości

[problem] Klikanie w ramie pod obciążeniem


pablitto1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu używanego roweru. Dziś oglądałem wszystko wygląda super, rower praktycznie nie używany. Rower ma 1-2 lata (ten model był w sprzedaży 2016-17).

I wszystko było by cacy, gdy nie jeden szkopuł. Jazda próbna, i gdy obciązyłem mocniej rower, słychać wyraźne klikniecie. Wykluczyłem widelec. suport raczej też - dzwiek wydobywa sie nawet bez naciskania na pedał. Zdjeliśmy siodło z rurą, dźwięk echem wydobywa się ze środka. Szukałem wszelkich peknieć lakieru na ramie, zwlaszcza na spawach - nic. Rower ewidentnie ledwo używany (tarcze hamulców, manetki, opony - jak nowe, oryginalne). Podczas jazdy i podskoków cisza, nic nie skrzypi, ale gdy rower stoi, hamulce zaciśniete, i obciazony rower (najlatwiej bylo naciskac mocno na pedał) i było to klikniecie. Jakby z łączenia tylniego trójkąta z ramą w rejonie suportu (rama idealnie przenosi dzwiek i drgania, wiec nie udało mi się namierzyć żródła "klikania")

I tu moje pytanie - czy możliwe jest że to pęknięta rama, lub wadliwa, co by dyskwalifikowało rower, czy może to co innego, czym nie powinienem się martwić. Dodam, że rozglądam się właśnie za tym modelem roweru, w tym rozmiarze.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

opis roweru https://www.bikeradar.com/mtb/gear/category/bikes/mountain-bikes/hardtail/product/voodoo-bizango-review-50627/

oferta https://www.gumtree.com/p/bicycles/voodoo-bizango-mountain-bike-l-£650-bike/1310772123

 

Edytowane przez pablitto1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...