Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
woodie

[2000-3000] Rower MTB FR

Rekomendowane odpowiedzi

woodie

Witam przymierzam sie powoli do zakupu roweru. Jestem troche zielony w temacie a moja wizja to sztywniak na amorze 200mm dwupolkowym obrecze pancernych rama dangerous mike moze byc uzywany. Ten wpadl mi w oko co sadzicie? https://www.olx.pl/oferta/rower-gorski-mtb-downhill-hardtail-dangerous-mike-dartmoor-hornet-ns-CID767-IDwm0Vw.html 

rower do zjazdow w lesie skakania na hopach itp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
woodie

A nie raz widzialem jak ktos w sztywniaku ma dwupolkowy amor. Sa do tego jakies specialne ramy czy oni ryzykuja taka jazda?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Galvatron

Kiedyś zdarzały się ramy HT przystosowane do amortyzatorów dwópółkowych, w tym sensie, że potrafiły wytrzymać generowane przez nie naprężenia. Jeśli rama nie jest przystosowana do dwópółki, to można nawet urwać główkę. Niekórzy podejmują takie ryzyko.

Natomiast geometrii nie oszukasz. W momencie dobicia amortyzatora 200mm w HT kąt główki ramy zrobi się ostrzejszy o te 8-10*. Ponownie, niektórzy tak jeżdżą, ale nie znaczy to, że to dobry pomysł.

Najlepiej nie przekraczać 150-160mm.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta