Skocz do zawartości

[hamulce XT] Odpowietrzenie free stroke i odleglosc klamki


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem różne i niejednoznaczne opinie odnośnie położenia odległości klamki od kierownicy i ustawień free stroke przy odpowietrzeniu. Czy klamke trzeba jak najdalej odsunąć od kierownicy za pomocą pokrętełka na jej krawędzi oraz wykręcić free stroke najbardziej aby jak najwięcej weszło płynu do układu czy odwrotnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maczet190399 napisał:

Czy klamke trzeba jak najdalej odsunąć od kierownicy

To nie ma wpływu na układ hydrauliczny.

 

Godzinę temu, maczet190399 napisał:

wykręcić free stroke najbardziej

To akurat może mieć jakiś wpływ. Dla świętego spokoju wykręć tak jak instrukcja zaleca.

 

Godzinę temu, maczet190399 napisał:

Znalazłem różne i niejednoznaczne opinie

Zamiast różnych i niejednoznacznych używaj oficjalnej i ścisłej w postaci techdoca od Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dran2 napisał:
1 godzinę temu, maczet190399 napisał:

Czy klamke trzeba jak najdalej odsunąć od kierownicy

To nie ma wpływu na układ hydrauliczny.

Chyba jedna ma. Niewiem czy dobrze opisałem ten aspekt. Chodzi mi o regulacje odległosci klamki. Za pomoca pokrętła mogę ją oddalać albo przyblizac chwytu w zależności od wielkości dłoni albo upodobania

klamka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie sam sprawdziłem czy ma znaczenie. Free Stroke na pewno wypływa bo jak wykręcałem to malała ilość płynu więc ma znaczenie. Co do klamki i regulacji odległości to wykonywałem odpowietrzenie czterech klamek. W trzech nie miało to znaczenia, natomiast w czwartej jak zmieniałem pokrętłem odległość to pojawiały się bombelki. Niewiem czy to był przypadek czy ma znaczenie, ale warto powciskać klamkę z założonym lejkiem w paru ustawieniach odległości klamki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...