Skocz do zawartości

[Cały rower] Rower raz znosi na lewo raz na prawo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam rower Santa Cruize z amortyzowaną ramą Heckler.

Ostatnimi czasy rower nie jest w stanie utrzymać kierunku. Ściąga mi kierownicę raz na lewo raz na prawo. Uczucie takie jak by ktoś ciągnął za rączkę kierownicy. Zaraz po tym jak skontruję ciągnię mi w drugą lub w tą samą stronę. Im szybciej jadę tym częstotliwość jest mniejsza. Dodatkowo przy hamowaniu nie odczuwam już tego ściągania.

Nie mam pewności ale prawdopodobnie pojawiło mi się to po przepleceniu tylnego koła i wymianie tylnej opony. Nie wiem czy to naprowadzi czy namiesza ale szansa że mogło by to mieć związek.

Czy macie może pomysł gdzie może leżeć przyczyna?

ps Koła zamocowane są mocno, nie wyglądają żeby miały bicia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skom25 napisał:

Jakie ciśnienie w oponie? Może trochę pływa i stąd takie uczucie.

Wahacz nie ma luzu?

Ciśnienie 3-3.5 atmosfery.

Mam lekki luz w tym miejscu (zdjęcie), ale to też miałem przed tym jak zaczął "pływać". O ktorej miejsce dokładnie Ci chodziło?

----

50 minut temu, erzurum napisał:

może za mocno skręcone stery?

Sterów nie ruszałem w ogóle od dłuższego czasu. Jedyne co to mam lekki luz  w 2 miejscach miejscach.

 

2018_08_06_13_07_57_Santa_Cruz_Heckler_2_27.5_MTB_650B_full_Rowery_Katalog_Rowerowy_2014.png

2018_08_06_13_10_39_stery_w_rowerze_Szukaj_w_Google.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,
Okazało się że mam luz na sterach. Po rozkręceniu zauważyłem jak by dolne łożysko praktycznie się nieobracało.

Czy moglibyście doradzić na jakie łożysko mógłbym wymienić?

Na stronie znalazłem że obecenie dawane są takie łożyska:

Łożyska sterów

Cane Creek 10 1i1/8"-1,5". Czy to jest dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

miałem raz podobnie.

Winne były 2 rzeczy:

opona tyou szajs miała podobny bieżnik własnie, ktory na offroadzie trzymal i działał ok, ale na twardym podłoży jak asfaslt / kostka brukowa zrzucal na bok (umnie akurat tylko na lewo)

a 2 opona nie chciala wejsc w rant felgi,  co powodowalo bardzo delikatne uczcuie jazdy na jajku i przyczynialo sie do ciagniecia w lewo, dopiero wymiana opon na inne zlikwodowal ten problem., mialem takie szczescie ze moglem opony same oddac do reklamacji i w zamian dostalem maxxisy z ktorymi problemu nie bylo a rower jezdzil "prosto"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...