Skocz do zawartości

[klamki] Tektro RL340 - wypada pin "quick release"


bazia

Rekomendowane odpowiedzi

wiajcie.

Posiadam Tribana 100 z manetkami Tektro RL340. Ostatnio po dłuższej trasie z brukiem włącznie obluzowała mi się cała klamkomanetka.

O ile na necie znalazłem stronę Tektro razem z instrukcją (http://www.tektro.com/products.php?p=72)  i wiem już jak dokręcić całą manetkę, to pojawił się inny problem.

Rower spędził na bagażniku dachowym 100km na powrocie i przy ściąganiu z dachu zauważyłem, że klamka jest bardzo odchylona i jak stawiałem na ziemię rower to wypadł ten pin oznaczony w instrukcji jako "Q.R." quick release pin - kołek blokujący położenie dźwigni hamulca. Generalnie z roweru jestem mega zadowolony, ale nie chciałbym na początku urlopu oddawać rower do serwisu decathlona na cały urlop, ani nie chciałbym rozwalić bardziej....

chodzi o ten pin  QR http://www.tektro.com/upload/Product/F_20150915101997SS8z8t.PDF (nie zgubił się, ale teraz nic go nie blokuje), jak go prawidłowo wstawić, czy trzeba ściągać manetkę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) problem z luźną manetką lewą rozwiązany. Pojechałem do sklepu z reklamacją, przy mnie pracownik próbowal dokręcić i nie przynosiło efektu. Okazało się że pękła obejma mocująca manetkę (nie wiem jak i kiedy, w trakcie jazdy nie zauważyłem luzu) -> podobno tydzień czekania na część i potem naprawa nie wiadomo ile. Na znanym portalu aukcyjnym zamówiłem manetki Tektro RL340 (takie same jak fabryczne) w cenie około 75PLN, we wtorek po wzycie z reklamacją w sklepie, w środę już były u mnie. Wymieniłem i czekam aż sklep się ogarnie. Szkoda urlopu i pogody.

2) co do "wypadniętego" pinu dźwigni hamulca w tej samej manetce. Myślę że jak obluzowana manetka sobie "latała" w trakcie transportu na dachu - wysunął się pin i wypadł jak zdemowałem rower. Sam pin jest osadzony w czarnej tulei rozprężnej (okazało się że nie wypadła, tylko zaklinowała się w klamce).  Może się komuś taka wiedza przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...