Skocz do zawartości

[rower] MTB z najmniej agresywną ramą


janwarchol

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze rozumiem (jestem trochę nowy w temacie), agresywność roweru oznacza pozycję ciała jaką przyjmuje się podczas jazdy - większa agresywność oznacza bardziej pochyloną sylwetkę.

Nie planuję jeżdzić bardzo sportowo, zależy mi raczej na wygodzie (obecnie mam trekking ale chciałbym coś co lepiej sobie poradzi w terenie). Który 29er ma najmniej agresywną ramę (z półki cenowej 3-4k)?

Na razie mam Meridę big nine 500. Z tego co przeczytałem na tej stronie wygląda na to, że można ocenić agresywność na podstawie dwóch wymiarów: im większy stack i mniejszy reach, tym mniej agresywna geometria. Merida ma stack 642 mm i reach 414 mm.

 

Edytowane przez janwarchol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeżdziłem na tym Cyprysie LX  z maksymalnie wychylonym do przodu mostkiem.  Dokładnie taką samą pozycję uzyskałem po zastosowaniu odpowiedniego mostka na LTD 29. Każda firma składa rowery o cechach wybitnie sportowo-zawodniczych. To te drogie modele. Kup rower z przedziału do 5000 zł. Praktycznie wszystkie firmy sprzedają rowery dla masowego i przeciętnego kupującego. I dlatego są one wygodne i  mają wszechstronne  zastosowanie. Praktycznie każdy  rower z tej grupy zmodyfikujesz po przez dobranie mostka o odpowiedniej długości i kącie wzniosu lub opadania.   Mam 3 różne mostki. Stąd wiem jak się zachowuje LTD przy ich wymianie. Cyprys jest w nienagannym stanie i został w rodzinie. Czasem na nim jeżdżę. Zachowuje się  jak trzęsąca galareta.  Różnica w klamotach powoduje , że LTD (obecny) Race One zachowuje się jak wyścigowy bolid. Podsumowując, w prawie 100% rowery MTB z otworami na bagażniki  w tylnych górnych widełkach mają geometrię, którą bez problemu zmodyfikujesz na bardziej turystyczną lub bardziej sportową po przez mostek. Prawidłowe ustawienie siodła powinno być w zasadzie jedno. Rozmiar ramy właściwie wybierz do stylu jazdy i przeznaczenia. Jak kupisz większą ramę możesz bez problemu przełożyć wszystkie klamoty do ramy mniejszej (długość rury sterowej po obcięciu). Kup rower firmy gdzie można dodatkowo kupić nowe  ramy np. Allegro. Cube "tak ma".  Ramy niewielu firm dostępne są  osobno.  W zależności od kwoty którą chcesz wydać,  popatrz też na niższe modele MTB 29, np. Acid i inne.  Zeszłoroczne ramy Cube LTD to te same ramy co tegoroczne Reaction Race  One. Pozostałe Reaction to inna rama.  

ps. Najlepiej złożyć   dedykowany sobie rower. Starannie wybierając klamoty. Zaczynając od dostępnych ram. Lub kupić taki, który ma docelowy wideł i ramę. Wymiana reszty przyjdzie z czasem. A jeździsz od razu.

Edytowane przez bazzz
v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...