Skocz do zawartości

[rower szosowy-kupno] Shimano Deore LX


penrod

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za propozycję. Już myślałem, żeby się decydować.

Jednak przeanalizowałem sprawę i jest sporo opinii, że opony 23C kompletnie nie pasują do miasta - 

Poczytałem na forach i podobno 25C to max, na które można zamienić.

Do tego stalowy widelec i 12kg to na szosę całkiem sporo.

Dlatego powoli skłaniam się do roweru typu fitness, dobry kierunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ;) 

Ale nie chciałbym się pomylić i później męczyć się na niedopasowanym rowerze. 

Jaki jest orientacyjny koszt wymiany opon na 32C (przyzwoitej jakości)? Zastanawiam się czy jest sens kupować i później od razu zmieniać.

Google mówi, że 100ziko za dwie, ale obawiam się czy to nie jakiś chiński bubel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower z Niemiec najprawdopodobniej, koło tylne wymienione już w Polsce, opony raczej też. Sprawdzić czy obręcze nie są wytarte od klocków ( czy nie ma wgłębienia rowka bardzo charakterystycznego, takiej wklęsłości na całej długości. Co to za koło tylne trzeba sprawdzić( jaka piasta, czy kaseta na pewno 9 tka, czy łańcuch nie przeskakuje jak depniesz - środek z przodu i każda po kolei z tyłu depczesz ) bo tanim kosztem ktoś coś próbował naprawić / usprawnić. Czy luzów nie mają koła, czy kręcą się a nei zatrzymują szybko. Amortyzator czy pracuje dobrze, czy tłumi, czy lagi górne nie mają wżerów, głębszych rys ( najlepiej wcale )  i wytartej bardziej niż minimalnie anody. Czy trzyma ciśnienie po napompowaniu ( może być ciężko  Ci to sprawdzić bo może być tak, że zejdzie w ciągu kilku h a nie minut ) Czy Zębatki korby są proste. Generalnie raczej coś tam będzie do wymiany ( widzę raczej tylny pancerz i linkę, pewnie coś jeszcze, może napęd jak będzie zużyty, przeskakiwać, sprawdź czy tylna przerzutka jest prosta, a wózek idzie prostopadle  do ziemi zamiast skręcać w stronę kasety ) No i rama, czy nie pęknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...