Skocz do zawartości

[Opony] 26" + Sun Ringle MTX 33, ogólnie do wszystkiego.


Percon

Rekomendowane odpowiedzi

2 dzień siedzę i szukam czegoś co by mi mogło podpasować, ale niezbyt dobrze mi idzie. Nie jestem zapalonym rowerzystą i jak w poprzednim temacie już pisałem, używam sprzętu do granic możliwości. Moje obecne opony to Tioga Blue Dragon 26" 2.1/2.3 z pierwszego roweru jaki miałem, czyli Kona Shred 2006, obecnie mamy 2018, więc trochę lat to ma. Pomimo posiadania Specialized Big Hit 2010, wszystko co związane z DH/FR jest mi w sumie obce. Nigdy jakoś nie miałem okazji do takiej jazdy, poza trasami w odległej okolicy, niemniej jednak, przejeżdżanie na centymetry pomiędzy drzewami, kamienie, korzenie i wszelkie inne przeszkody to nie moje klimaty, o wiele bardziej wolę wyprofilowane trasy. 

Ostatnie półtora roku rower leżał i się kurzył, pomógł w powrocie dochodzenia i ogólnego wzmocnienia nogi, po nieszczęsnym wypadku niezwiązanym z rowerem. 

Jako, że ostatnio zmieniłem kilka rzeczy, muszę jeszcze kołem się zająć, to warto by i resztę wymienić, na dzisiejszą. 

W kwestii opon DH/FR, problem jest taki, że nie dość, że są przeważnie najdroższe na rynku, to i materiał nie jest tak wytrzymały jak bym sobie tego życzył, wachlarz zastosowań, niezmiernie wąski. 

Spodziewam się, że dla mnie najlepiej coś do Enduro, w 2.4. Głównie jeżdżę po asfalcie, za każdym razem jestem też i w lesie, jakieś suche ubite drogi, to by było na tyle. Nigdy kiedy jest mokro. 

Gdyby było na rynku kilka opon, to nie byłoby po problemu, a firm jest sporo, modeli jeszcze więcej w najróżniejszych wariantach.

Dla mnie wersja dętkowa, cenowo w porywach do 150 zł sztuka.

Miałem tam jakieś typy, ale to na razie pominę.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...