Skocz do zawartości

[Konserwacja] Dźwięk tarcia/szorowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od czasu ostatniej jazdy podczas dużej ulewy mój rower zaczął z siebie wydawać głośne odgłosy tarcia/szorowania. Dźwięk ten występuje jedynie gdy jestem na rowerze i osiągam pewną predkość (już przy bardzo niewielkiej) i naciskam na pedały. Niestety dźwięku nie moge odtworzyć sprawdzając rower "stacjonarnie", kręcąc korbą ręką dźwięku tego nie ma. Wydaje mi się, że odgłos pochodzi z okolicy kasety. Oczyściłem rower tak wstępnie z zewnątrz z błota ale problem nadal pozostaje. Czy będę zmuszony rower "rozebrać" i poczyścić osobno komponenty (łańcuch, kaseta)? Nie jestem pewien na 100% czy to jest związane z błotem, ale problem wystąpił podczas ulewy i do dziś trwa. Nasmarowałem także łańcuch, myśląc, że to on tak hałasuje, bo woda zmyła z niego smar, no ale nic to nie pomogło. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. "Szorujące" dźwięki pochodzą zazwyczaj z hamulców (brudna obręcz w v-brake/tarcza w tarczówkach) albo łańcucha (tarcie o przerzutkę/szelest piachu albo brudu w ogniwach). Dźwięki które wychodzą tylko podczas jazdy (nie występują "stacjonarnie") zazwyczaj nie są "szorujące" tylko "stukające"/"cykające".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...