Skocz do zawartości

[2000-2500] Rower trekkingowy dla mężczyzny


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Po latach użytkowania górala marki Kross, chciałbym przesiąść się na (przede wszystkim wygodny) rower trekkingowy. Jestem przywiązany do marki Kross, ale jeśli trafi się coś porównywalnego lub lepszego, nie powiem nie. Jeżdżę niemal wyłącznie po Warszawie i okolicach, zatem nawierzchnia to kostka brukowa, asfalt, sporadycznie jakieś leśne, czy parkowe ścieżki, bezdroża. Zazwyczaj trasy po 30-40 km, sporadycznie 40-60 km. Zależy mi przede wszystkim na wygodzie, czyli nieco bardziej wyprostowanej pozycji, niż na góralu. Jeżdżę głównie "w sezonie", ale od tego roku planuję sezon wydłużyć również do miesięcy późnojesiennych i zimowych, więc fajnie by było, gdyby rower sprawdzał się i w takich warunkach (chociaż po śniegu nie zamierzam jeździć). Przedział cenowy to 2-2,5 tys. PLN, chociaż jeśli trafi się coś naprawdę fajnego, gotów jestem go przekroczyć. Co byście mi doradzili? :)

 

EDIT: chciałbym duże koła :) Rozumiem, że na 29" wśród rowerów trekkingowych nie można liczyć? Może zatem 28"?

Edytowane przez Athalay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29" to rozmiar opony - da się wybrać takiego trekkinga w którego szersze i wyższe opony wejdą...

Byle obręcze (28" ) nie były zbyt wąskie.

Edit - jest takie cudo jak kands comper  - osprzęt alivio,  korba tekkingowa (48 - o ile nie jest to błąd w specyfikacji)  - ale co do wygody to musiałbyś gdzieś się przymierzyć, a o to niełatwo...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co roku polecam Unibike, konkretnie model Voyager. Na nim zdobywam te rejony o których piszesz :)

Ważę koło 100 kg, rower katuję po różnych nawierzchniach, zimą zapinam go w trenażer , także sprzęt używany cały rok i rowerek sprawuje się bez zarzutu.

Jako jedyny (chyba , bo od kilku lat nie śledzę tematu)  polski producent Unibike daje gwarancje na masę rowerzysty z bagażem 140 kg - a to dobrze świadczy o ich wierze w dobrze wykonaną robotę :)

Często mają promocje i można spokojnie zejść poniżej ceny katalogowej, w promocjach można zyskać gwarancję na 5 lat na ramę.

W tym rowerze cenię sobie dobrą geometrię - pozycja wyprostowana oraz mistrzowskie (jak na fabryczne ) siodełko Selle Royal ,bardzo wygodne i pozytywnie zaskakujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Brzmi rzeczywiście ciekawie, zwłaszcza że i ja oscyluję w okolicach 100 kg, więc i dla mnie ta gwarancja, a właściwie pewność siebie producenta, byłaby dobrą rzeczą.

A ten rower ma prądnicę, czy dynamo?

 

Wpadł mi jeszcze w oko Kross Trans Siberian. Wprawdzie to niższy przedział cenowy, ale to w sumie chyba zaleta ;) Ktoś miał przyjemność?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...